Pegasus’tan yeni filo yatırımı

31 Mayıs 2012 - 15:06

İSTANBUL - Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, şirket olarak organik büyümeye odaklandıklarını vurguladı. Sabancı, yakında yeni bir filo yatırımı yapacaklarını da bildirdi.

Genç Yönetici ve İşadamları Derneği (GYİAD) tarafından tertip edilen toplantıya konuk olan Ali Sabancı, şirketinin yatırım planlarıyla ilgili bilgi verdi. Pegasus’un organik büyümeye devam edeceğini dile getiren Sabancı, şöyle devam etti:

“Gelinen aşamada 2 havayolu şirketine yatırım yaptık. İlerleyen günlerde parmak ısırtacak bir filo yatırımını açıklayacağız. Yolcularımız ürünlerimizi sünger gibi emiyor. Ben Pegasus ile uçarak Adana’ya kebap yemeye gidenleri duyuyorum. Geçenlerde bir restauranta gitmiştim. Yanıma bir garson geldi ve hanımı için 49 euroya Roma’ya bilet aldığını belirterek bana teşekkür etti. Bunları duymak çok hoşuma gidiyor. İnsanların tüketim alışkanlıklarını etkilemek büyük heyecan verici bir olay.”

"GREVDEN YARARLANMA GAYRETİ, MİYOPLUK"

THY’de devam eden grevi de değerlendiren Ali Sabancı, grevin şirketin elemanlarına da yolcularına da menfi etkilerin olduğunu belirten Sabancı, bu gibi bunalım ortamlarından yararlanma gayretlerine girmenin miyopluk olduğuna işaret etti.

(CİHAN)


Ekonomi