Pemra'dan üst üste ikinci şampiyonluk

15 Ağustos 2010 - 16:39

TED Kulübü'nün başarılı oyuncusu Gaziantep'ten sonra İstanbul'da Miltaş Kulübü'nde düzenlenen 10 bin dolar ödüllü ITF Turnuvası'nda da mutlu sona ulaştı.

Miltaş Kulübü'nde bu yıl ikincisi düzenlenen Anadolu Sigorta Tenis Turnuvası'nı finalde Portekizli rakibi Magali De Lattre'yi geçen milli tenisçimiz Pemra Özgen kazandı. Final maçında ilk seti 6-2 kazanan Özgen, ikinci sette 5-0 ilerideyken rakibinin çekilmesiyle mutlu sona ulaştı.

İlk üç oyununda servis kırılan mücadelede ilk setin altıncı oyunundan sonra rakibine şans vermeyen Pemra Özgen, bu seti 6-2'yle önde bitirdi. Set sonrası sağlık molası kullanan Portekizli raket, tedavi olduktan sonra sahaya geri döndü. İkinci sete de servis kırarak başlayan Pemra Özgen, üst üste beş oyun alarak 5-0 öne geçti. Pemra, altıncı oyunda servis atmaya hazırlanırken rakibi sakatlığı nedeniyle oyundan çekilince maçın galibi oldu.

ÇİFTLER ŞAMPİYONU ERAYDIN-SHINIKOVA

Geçtiğimiz haftada Gaziantep'teki Cemil Alevli Kupası'nda da ilk sırayı Özgen, böylelikle bu sezonki ikinci ITF birinciliğine ulaştı.

Miltaş'ta çiftler şampiyonluğunu ise, 2 numaralı seribaşı Umman'dan Fatma El Nabhani ve Portekizli Magali De Lattre'yi 3-6, 6-3, 10/4 ile yenen Başak Eraydın ve Bulgar Isabella Shinikova ikilisi kazandı.


(CİHAN)


Spor