Pokey Chatman: İkinci yarıda şanslıydık

28 Mart 2012 - 19:04

İSTANBUL - FIBA Kadınlar Euroleague Final 8 B Grubu’ndaki Wisla Can-Pack - Sparta&K M.R. Vidnoje maçının ardından bir basın toplantısı düzenlendi.

Sparta&K M.R. Vidnoje Başantrenörü Pokey Chatman, FIBA Kadınlar Euroleague Final 8’te takımının Wisla Can-Pack’i 70-77 yendiği maçın ardından düzenlenen basın toplantısında ikinci yarıda daha isabetli oynayarak galibiyete ulaştıklarını söyledi.

Polonya temsilcisinin fiziksel oyunu seven bir takım olduğunu belirten Chatman, “Wisla ile her karşılaştığımızda çok fiziksel oynuyorlar. Maçın başında bazıları boş olsa da erken şutlar kullandığımızı düşünüyorum. Ama zaten bu rakibe karşı kolay atış bulmak çok zor çünkü topa iyi baskı yapıyorlar ve rotasyonları çok başarılı. Maçın başında fazla isabet bulamasak da alan savunmamız sayesinde birkaç top kazandık. Bu da bizim ivme yakalamamızı ve hızlı hücumlara çıkmamızı sağladı. Bunun bir savaş olacağını biliyorduk çünkü Wisla’ya karşı hep böyle oluyor. İkinci yarıda daha isabetli onadığımız için şanslıydık.” dedi.

Rus ekibinin tecrübeli oyun kurucusu Rebekka Hammon da, “Maça istediğimiz gibi başlayamadık. Rakibimiz çok iyi savunma yapan bir takım. Onlara karşı hücumda hiçbir şey kolay olmuyor. Wisla’ya saygı duyuyoruz, iyi bir antrenörleri var. Bizi bir kaç kez oldukça zorladılar. Kıran kırana bir mücadele oldu. Her iki takım da sert oynadı ve sonunda biz kazandığımız için mutluyuz.” şeklinde konuştu.

Final 8’e mağlubiyetle başlayan Wisla Can-Pack Krakow cephesinde ise başantrenör Jose Hernandez,
“Spartak’ı yenmenin zor olduğunu biliyorduk. Bizim için grubun en önemli maçıydı. İlk yarı çok iyi oynadık. Özellikle savunmada ve pota altında etkiliydik. Ama ikinci yarıda çok fazla haya yaptık ve top kaybettik.” değerlendirmesini yaptı.

Belçikalı guard Anke De Mont da “Her iki takım için de güzel bir maçtı. İyi başlayan taraf bizdik ama Spartak ikinci yarıda gücünü ortaya koydu. Bize kolay sayı şansı vermeyip galip geldiler.” diye konuştu.

(CİHAN)


Spor