Polis çocukları sporla topluma kazandıracak

22 Şubat 2010 - 14:36

Niğde İl Emniyet Müdürü Yusuf Albayrak, çocukları spor yaptırarak topluma kazandırmayı hedeflediklerini belirtti. Albayrak, "Polis Gücü Spor Kulübü" kurularak faaliyete geçtiğini ifade etti.

Emniyet Müdürü Albayrak, Niğde'de suça karışmış veya risk altında bulunan çocuklarla Çocuk Şubesi Müdürlüğünde bir araya geldi. Toplantıda Albayrak'ın yanı sıra Emniyet Müdür Yardımcısı Hayrettin Yıldızlı, Eğitim Şube Müdürü Osman Menteş, Çocuk Şube Müdürü Özcan Şaban Müftüoğlugil'de hazır bulundu.

Albayrak çocuklara hitaben yaptığı konuşmada; "Emniyet müdürlüğü bünyesinde bugünden itibaren Polis Gücü Spor Kulübü var. Sizleri bu kulüp içerisinde spor yaptırarak bizim yanımıza almak istiyoruz. Takımımız içerisinde hepinize spor yaptırarak topluma kazandırmaya çalışacağız. Kırmızı beyaz formaları giydirerek Niğde'de gururla başınız dik gezdireceğim. Kulübümüz de sadece koşmak basket oynamak yok, eğer kabul ederseniz, etmezseniz sizler bilirsiniz. Kabul eden çocuklarımıza 2 öğün yemek vereceğiz. Aynı zamanda masa tenisi, bilardo, okey, sinema gösterimi yapmak suretiyle çocuk şubesi binasında sizleri ağırlamak istiyoruz. 'Bu işi bunun için yaptım. Bu işi şunun için yaptım. İhtiyacım vardı yaptım. Mecburdum karın doyurmak için yaptım' diyorsan ben sizin karnınızın günde 2 öğün doyuracağım. Karınlarınız doyduktan sonra her hangi bir sevdiğiniz spor dalında spor yapmanızı sağlayacağız." dedi.

Toplantı sonunda çocuklara pasta ve meyve suyu ikramı edilirken, İl Emniyet Müdürü Albayrak, "Polis Gücü Spor Kulübü"nün ilk sporcularıyla birlikte fotoğraf çektirdi.


(CİHAN)


Türkiye