Polis teşkilatının kuruluşunun 168.yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor

10 Nisan 2013 - 12:24

SAMSUN - Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 168. yıldönümü Samsun’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu seneki törenlerde polis kıyafetli elinde silah olan çocukların olmaması dikkat çekti.

Kutlamalar çerçevesinde ilk olarak protokolünde katılımıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu yapıldı. Törende İl Emniyet Müdürlüğü, 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Samsun Bölge Başkanlığı, Polis Emeklileri Derneği Samsun Şubesi ve Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV), Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Anıttaki tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla son buldu. Daha önceki anma törenlerinde sıkça rastlanılan polis kıyafetli ve elinde silah olan çocuklara bu yılki törenlerde rastlanılmaması dikkat çekti. Buradaki törenin ardından katılımcılar Polis Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenecek olan salon programı ile resmigeçit törenine geçti.

Anıttaki törene İl Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli, 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü İrfan Akkaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Samsun Bölge Başkanı Sebahattin Artun, Sahil Güvenlik Bölge Komutanı Kıdemli Albay Zeki Bodur, Baro Başkanı Necat Anıl, Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi, TŞOF Genel Başkanı Fevzi Apaydın, şehit ve gazi derneği başkanları ile emniyet çalışanları katıldı.

(CİHAN)


Güncel