Polise kızıp, ekip otosunu ateşe verdi

08 Eylül 2013 - 11:25

İSTANBUL - Fatih’te, karşılıklı darp iddiasıyla karakolluk olan şahıs, polis merkezi önündeki resmi polis otosunu ateşe verdi. Daha sonra akaryakıt istasyonuna giren şahıs, üzerine benzin döküp kendini ve istasyonu ateşe vermek istedi. Dehşet saçan şahıs, polis ekipleri tarafından etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı.

Olay, Şehremini Polis Merkezi önünde saat 09.30 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, kuzeniyle kavga eden Kadir Ergin karşılıklı darp iddiasıyla karakola geldi. İfadesinin ardından karakoldan çıkan Ergin, yakındaki bir akaryakıt istasyonuna giderek bidonla benzin aldı. Ergin, polislerin karakolda kendisine küfür ettiğini öne sürerek polis merkezi önündeki resmi ekip otosunu benzin döküp ateşe verdi. Aracın yandığını gören nöbetçi polisler itfaiyeye haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye yangını söndürdü.

Elindeki bidonla olay yerinde bekleyen Kadir Ergin polislere küfürler yağdırdı. Üzerine benzin döktüğünü söyleyen Ergin, polisleri yaklaştırmamak için kendini yakmakla tehdit etti. Şahsın ağzından çıkarttığı jileti göstermesi sebebiyle polisler uzun süre Ergin’e yaklaşamadı. Zanlı kendisini ikna etmeye çalışan polislerin üzerine yerdeki eşyaları da fırlattı.

AKARYAKIT İSTASYONUNDA KORKU DOLU ANLAR

Polisleri peşine takan Kadir Ergin, elindeki benzin bidonuyla yakındaki akaryakıt istasyonuna gitti. Bir otomobile dolum yapan görevlinin elindeki benzin pompasını alan şahıs, üzerine benzin döküp etrafa tehditler savurdu. Uzun ikna çabalarının ardından benzin pompasının arkasından gizlice gelen sivil polis memuru şahsın üzerine atladı. Diğer polislerin de yardımıyla yere yatırılan Ergin kelepçelenerek gözaltına alındı. Zanlı ekip otosuyla Şehremini Polis Merkezi’ne götürüldü. Bu sırada Ergin’in yakını olduğu ileri sürüler bir kişiyle akaryakıt istasyonu görevlileri arasında gerginlik yaşandı. Ergin’in yakını istasyon görevlilerinin Ergin’e vurduğunu söyleyerek tepki gösterdi. Tedbir amacıyla akaryakıt istasyonunda itfaiye ekipleri bekletildi.

Olay yeri inceleme ekipleri de itfaiye tarafından söndürülen ekip otosunda inceleme yaptı. Zanlı Kadir Ergin’in uyuşturucu madde bağımlısı olduğu ve kuzeniyle kavga ettiği için karakolluk olduğu öne sürüldü. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.(CİHAN)


Güncel