Polise taşlı saldırganı silahla yaraladı

23 Mart 2011 - 18:43

BURSA - Bursa’da aranan bir şahsı yakalamak için çalışma başlatan polise taşla saldıranlardan biri polis tarafından açılan ateş sonucu yaralandı.
Roman vatandaşların yaşadığı merkez Osmangazi ilçesi Kızyakup Mahallesi’nde aranan bir kişiyi yakalamak için polis ekipleri çalışma başlattı. Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, aranan Murat D. (25) ’yi yakalamak için mahalleye geldi. İddiaya göre, Murat D’yi göz altına almak isteyen sivil polislere şahıs ve mahalleli tarafından mukavemet gösterildi. Yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Murat D. ve mahalleli, polise taşta saldırdı. Yaşanan taşlı saldırı sonucu 2 sivil polis tarafından kullanılan aracı kullanılamaz hale getirdi. Mahalle sakinleri ellerindeki taşlarla 16 LS plakalı sivil polis aracının camlarını kırdı.
Bunun üzerine silaha sarılan polis memurları, taş attıktan sonra kaçmaya çalışan Murat D.'yi korkutmak için ateş açtı. Kaçarken açılan ateş sonucu aldığı kurşunla omzundan yaralanan Murat D. özel bir hastanede tedavi altına alındı. Olayın ardından mahallede sıcak saatler yaşanırken, uzun süre tartışmalar devam etti. Polisin açtığı ateş sonucu Murat D.’nin yaralanmasının kızgınlığı içinde polisle tartışmaya giren mahalleli, emniyet amirleri tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.
Çök kutularının altında dahi taş atanları arayan polisler, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.


(CİHAN)


Güncel