Profesyonel fotoğrafçılığa ilk adımı attılar

17 Nisan 2011 - 11:14

ADANA - Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD)'ın 112. dönem Temel Fotoğraf Eğitimi Kursu’nu başarıyla tamamlayan 28 kursiyer sertifikasını aldı.
Kursiyerler, eğitim döneminde çektikleri fotoğraflardan oluşan mezuniyet sergisi açtı, sertifikaları da düzenlenen törenle verildi.
AFAD bünyesindeki Kasım Gülek Sanat Galerisi'ndeki mezuniyet sergisine kursiyerler yanı sıra sanatseverler de yoğun ilgi gösterdi.
AFAD Başkanı Tahsin Sezer, kursiyerler için fotoğrafçılık yaşamının yeni başladığını belirtti. Sezer, mezuniyet sergisinde kurs döneminde uygulama eğitimi için gidilen Çamalan'ın Sebil köyü ile Hatay'daki Afgan köyünde kursiyerlerin çektiği fotoğraflardan seçilen eserlerin sanatseverlerin beğenisine sunulduğunu kaydetti.
Kursiyerlere sertifikaları, AFAD üyeleri tarafından takdim edildi. İlk sergi heyecanını yaşayan amatör fotoğrafçılar eserleriyle birlikte fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.
Kursiyerler, kursta 'kompozisyon, alan derinliği, ışık, çekim teknikleri, dijital fotoğraf, baskıya hazırlık ve aydınlık oda, sunum teknikleri, objektifler, makineler ve fotoğraf tarihi' konularında dersler görmüştü.

(CİHAN)


Güncel