Reha Yeprem ve Talha Uğurluel hikayeleri ile dinleyenleri ağlattı

25 Kasım 2010 - 11:42

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Osmaniye'nin Kadirli ilçesine gelen sunucu ve sanatçı Reha Yeprem ve Tarihçi yazar Talha Uğurluel Serhat Koleji'nde Kadirlililer ile buluştu. Reha Yeprem ve Talha Uğurluel anlattıkları hikayeler ile dinleyenleri ağlattı

Serhat Koleji konferans salonunun tıklım tıklım dolduğu programda Tarihçi yazar Talha Uğurluel 'Okullarının bahçesinde yatan yiğitler' konulu sunum yaptı.

Uğurluel sunumunda "Tarihte atalarımızı büyük yapan şey neydi ?. Biz bugün neden böyle değiliz ?" sorusunu arayan bir gencin İstanbul'daki gezisinden bahsetti. Uğurluel ,Osmanlıda eğitime verilen önem ve kültürel mirasla ilgili örneklerle ve günümüzde dünyanın çeşitli yerlerinde açılan Türk okullarında görev yapan öğretmenlerin hikayelerini anlattı.

Büyük bir dikkatle izlenen sunumun ardından sahneye Samanyolu TV'de yayınlanan sırlar dünyası programı ile tanınan Reha Yeprem çıktı.

Okuduğu şiirinden sonra Yeprem,çeşitli coğrafyalarda görev yapan öğretmelerin yaşamlarından örnekler verdi. Dünyanın bir ucunda görev yapan öğretmenlerin ailelerinden ayrılırken yaşadıkları duygulardan bahseden Yeprem, salondakileri ağlattı.

Programa Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.


(CİHAN)


Türkiye