Rektör Doğru: Eren Üniversitesi, Bitlis'in dünyaya açılan kapısı olacak

30 Aralık 2010 - 21:21

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, üniversitenin şehrin gelişiminde, kalkınmasında ve saygınlığının artmasında lokomotif görevi üstlendiğini söyledi. Çalışmaların yeni yılda da hız kesmeden devam edeceğini belirten Rektör Doğru, Eren Üniversitesi'nin bünyesinde yeni açılacak 17 bölüm ve programla, Bitlis'in dünyaya açılan kapısı olacaklarını vurguladı.

Rektör Doğru yeni açılacak bölüm ve programlar ile 2011 yılına daha mutlu bir şekilde girmeye hazırlandıklarını kaydetti. Prof. Dr. Doğru, akademik, fiziksel ve sosyal gelişim açısından önemli atılımlarda bulunan üniversitenin, yeni açılacak bölümler ile hem öğrenci sayısını artıracağını hem de ilin gelişiminde önemli rol üstleneceğini belirtti.

Yeni açılacak olan bölümlerin, fakültelere göre dağılımını ise Rektör Doğru şöyle sıraladı; Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde; Sanat Tarihi, Doğu Dilleri ve Edebiyatları, Arkeoloji Bölümleri; Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu bünyesinde, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümleri; Sağlık Yüksek Okulu bünyesinde ise Sosyal Hizmetler Bölümleri açılırken, bunların yanında meslek yüksek okullarında da yeni programlar hayata geçirildiğini kaydeden Rektör Doğru, Ahlat Meslek Yüksek Okulu'nda, Yerel Yönetimler, Mimari Restorasyon, Maliye, Geleneksel El Sanatları Programları; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nda, İlk ve Acil Yardım, Ağız ve Diş Sağlığı Programları; Tatvan Meslek Yüksek Okulu'nda, Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı; Adilcevaz Meslek Yüksek Okulu'nda ise Özel Güvenlik ve Koruma, Pazarlama, Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programları açıldığını belirtti.

"ÇALIŞMALARIMIZA HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEĞİZ"

Yeni bölüm ve programları açarken il, bölge ve ülke gereksinimlerini ve bu bölümlerden mezun olan öğrencilerin iş bulma olanaklarını göz önünde bulundurduklarını hatırlatan Prof. Dr. Doğru, Bitlis Eren Üniversitesi bünyesinde yeni fakülte ve bölümlerin açılması için gelecek dönemlerde de çalışmalara hız kesmeden devam edeceklerini söyledi. Doğru, ayrıca modern üniversite yerleşkeleriyle, tecrübeli eğitim kadrolarıyla ve yeni açılan bölümlerle Eren Üniversitesi'ni daima ileriye taşıyacaklarına vurgu yaparak, Eren Üniversitesi'nin Bitlis'in dünyaya açılan kapısı olacakları hatırlatmasında bulundu.


(CİHAN)


Türkiye