Resmi spor gönüllüleri eğitiminin ikincisi Antalya'da düzenleniyor

06 Şubat 2013 - 15:48

ANTALYA - Uluslararası İlham Projesi kapsamında geliştirilen Spor Gönüllülüğü Programı’nın ikinci eğitimi 6-8 Şubat ve 17-20 Şubat 2013 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek.

Eğitime katılanlarla ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarında yer alacak gönüllü havuzu kurulacak. Geçen yıl haziran ayında gerçekleştirilen eğitime Karadeniz Teknik, Ege, Pamukkale, Mersin, Rize R.T.E, İstanbul, Marmara, Anadolu, Balıkesir ve Selçuk Üniversiteleri'nden toplam 100 öğrenci katılmıştı. İki ayrı grup halinde düzenlenen programa 50’şer kişilik gruplar katılacak. 6 Şubat Çarşamba günü Antalya’da başlayacak ikinci aşamaya ilk eğitime katılan öğrenciler devam edecek. Geçen yıl gönüllü, gönüllülük, takım çalışması, iletişim, kültürlerarası öğrenme, çatışma yöntemi konularıyla ilgili bilgi edinen öğrenciler bu yıl proje yönetimi eğitimi alacak. İkinci 50 kişilik grup ise 17-20 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek eğitime katılacak.

Eğitim sonrasında sertifikalarını alacak olan öğrenciler Milli Olimpiyat Komitesi tarafından Türkiye’de gerçekleşecek çeşitli spor organizasyonlarında görevlendirilmeye başlayacak. Spor Gönüllülüğü Eğitim Programı ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarında yer alacak donanımlı, tecrübeli ve yetkin gönüllülerden oluşan bir gönüllü havuzu kuracak.

Londra 2012 Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’nın resmi sosyal sorumluluk projesi olan Uluslararası İlham Projesi, Türkiye’de 2011 yılından beri uygulanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın koordinasyonuyla yürüyen projenin ortakları UNICEF, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi, British Council, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yer alıyor.

(CİHAN)


Spor