Rıza Çalımbay: Altın değerinde 1 puan kazandık

17 Nisan 2011 - 18:12

SİVAS - Spor Toto Süper Lig’in 29. haftasında alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren Sivasspor ile Kasımpaşa arasında oynanan karşılaşmadan galip çıkmadı.
Maç, 1-1 sona ererken Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, geriden gelerek 1 puan aldıkları için mutlu olduklarını söyledi. Bekledikleri gibi bir karşılaşma olduğunu ifade eden Çalımbay, özellikle ilk yarıda uzun toplardan rakibe pozisyon verdiklerini anlattı. İkinci yarı ise daha üstün oynayan tarafın kendileri olduğunu belirten Çalımbay, değişikliklerin takıma olumlu yansıdığını kaydetti.
Çalımbay, “Ancak girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik. Kalecileri iyi topları çıkardı. Rakibe ikinci yarıda bir pozisyon verdik o da gol oldu. Ancak sonuna kadar maçı bırakmadık ve altın değerinde 1 puanı kazandık. Özellikle maçın sonlarında kazanmamız bizim için artı oldu.” dedi.
Ligde kolay maç olmadığını bir kez daha gördüklerini anlatan Çalımbay, ligin sonları yaklaştıkça alınan 1 puanın kendileri için önemli olduğunun altını çizdi. Bundan sonra 5 kritik maçları kaldığını belirten Çalımbay, ”Ligin sonuna kadar aynı ciddiyetle maçlarımızı oynayacağız ve ligi iyi bir yerde bitireceğiz.” diye konuştu.
Sivassporlu Mehmet Nas da farklı kazanabilecekleri maçta bir anda geriye düştüklerini kaydederek, "Son dakikada da olsa attığımız golle 1 puan aldığımız için mutluyuz” dedi. Takımına uzatma dakikalarında frikikten attığı golle beraberliği getiren Erman Kılıç da, Sivasspor’un bir çıkışı olduğunu ve bunu sürdürmek istediklerini söyledi. Karşılaşmada geriye düşmelerine rağmen maçı bırakmadıklarını belirten Kadir Bekmezci ise, “Mağlup durumdayken geriden gelerek 1 puan aldığımız için mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

KASIMPAŞA CEPHESİ
Karşılaşmanın ilk 15 dakikasının iki takımın da kontrollü futboluyla geçtiğinin belirten Kasımpaşa Teknik Direktörü Fuat Çapa, “Bizim mutlaka galip gelmemiz gerekiyordu. Oyunun ilk yarısına batığımızda iyi olan pozisyonları biz yakaladık. İkinci devrede Mehmet Yıldız’ın da oyuna girmesiyle Sivas daha etkili oynadı. 75. dakikadan sonra oyunun kontrolü tekrar bize geçti. Öne de geçtik. Ancak bize yapılan faülü değerlendirilmesi gerekiyor. Eğer yediğimiz gol öncesi faül, faül değilse bu bizi gerçekten çok yıkar.” diye konuştu.
Kasımpaşaspor’un golünü kaydeden Gökhan Güleç de maça galibiyet parolasıyla çıktıklarını söyledi. “Bizim için bu maç çok önemliydi” diyen Güleç, “Sivasspor bundan önce beklemediğimiz puanlar aldı. Bu nedenle fark iyice açıldı. Oyunun belli bir dakikasına kadar dengede durup bu dakikadan sonra gol bulmak isityorduk. Bunu da başardık. Son dakikada yediğimiz talihsiz gol bizim için yıkıcı oldu. Biz bundan sonra da bırakmayacağız.” şeklinde konuştu.

(CİHAN)


Spor