Saatcı’ya personelinden uzun kuyruklu bayramlaşma morali

11 Ekim 2013 - 23:46

MUĞLA - Yayınladığı Türkçe ve Kürtçe bayram tebriği sebebiyle partisinin ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk ettiği Muğla’nın Fethiye ilçesinin MHP’li başkanı Behçet Saatcı, düzenlenen bayramlaşma töreninde stres attı. Belediye personeli ve sevenlerinin uzun bayramlaşma kuyruğu oluşturarak sevgi seli gösterdiği Saatcı, önümüzdeki seçimlerde aday olacağının sinyalini verdi.

Fethiye Belediyesi tarafından geleneksel olarak her bayram yapılan bayramlaşma töreni bu yıl farklı bir havada gerçekleşti. Partisinden ihraç edilmesi gündemde olan Saatcı’nın bu yıl ki bayramlaşma programına 600 personel tam kadro olarak katıldı. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan bayramlaşma töreni bando takımının mini konseriyle başladı. Saatcı’nın gelmesiyle birlikte bando takımı ‘Ah bu hayat çekilmez’ şarkısını çaldı. Bando takımını dikkatlice dinleyen Saatcı daha sonra kültür merkezi tiyatro topluluğu tarafından hazırlanan daire müdürlerinin canlandırıldığı tiyatro oyununu izledi. Oyunu kahkaha atarak izleyen Saatcı, yaptığı konuşmada önümüzdeki 5 yıllık süreçte yeniden yönetime talip olduğunu söyledi.

“FETHİYE’YE HİZMET ETMEMİ KİMSE ENGELLEYEMEZ”

“Fethiyeliler bizden sıkılmadıysa 5 yıl daha hizmet etmemizi kimse engelleyemez.” diyerek parti yönetimine de gönderme yapan Saatcı, şöyle konuştu: “Şurada bir konuya nokta koymak istiyorum. Şayet, saygıdeğer Fethiyeliler bizden sıkılmadıysa bir 5 yıl daha onlara hizmetkarlık etmemize hiç kimse engel olamaz. Yeter ki, Fethiyeliler bu anlamda irade buyursunlar. Sizlerle bir çatı altında olmaktan, halka hizmet vermekten büyük haz alıyoruz. Bakın ne güzel 10 aydır ülkemde şehit haberleri gelmiyor. Problemleri konuşarak çözmek her zaman önemlidir. Bizler bu anlamda hep beraber gittiğimiz yere kadar gideceğiz. Siz siz olan sakın ola dedikodulara inanmayın. Biz Fethiye’de hizmetimizi sürdürmeye devam edeceğiz.”

Konuşmaların ardından Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, belediye kurmaylarıyla birlikte personelle bayramlaştı. Bayramlaşma sırasında uzun kuyruklar oluşurken, Saatcı törene katılanlarla tek tek toklaşarak bayramlarını kutladı.

30 dakika süren bayramlaşmanın ardından gazetecilerin ısrarına rağmen açıklama yapmaktan kaçınan Saatcı, süreci birlikte takip edip gereken açıklamayı zamanı gelince yapacağını söyledi.

(CİHAN)


Güncel