SAMEK kursları başlıyor

30 Eylül 2012 - 15:37

SAKARYA - Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nda (SAMEK) yeni öğretim yılı 1 Ekim’de başlayacak.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Zeki Toçoğlu, Sakarya’ya sahip çıkmak ve SAMEK’i Sakarya’nın en büyük sosyal eğitim merkezi yapmak için çalışmalarını hızla sürdürdüklerini belirtti. Toçoğlu, “Yenikent’e önemli yatırımlarımızdan biri olan ve Karaman’da kendine has mimarisiyle inşa ettiğimiz Karaman SAMEK binasını da 1 Ekim Pazartesi günü saat 11.00’da açıyoruz. Açılışımıza tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Yeni öğretim yılı ve Karaman SAMEK binası hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Bu arada Serdivan Belediyesi ve Serdivan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile açılacak Mesleki Eğitim ve El Beceri kurs kayıtları başladı. Serdivan Belediyesi'nden yapılan açıklamada, kurslar için başvuru tarihinin 1-7 Ekim tarihleri arasında olduğu bildirildi. Açıklamada, kurslara katılmak isteyen vatandaşların en geç 7 Ekim tarihi mesai bitimine kadar Serdivan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne başvurmaları gerektiği belirtildi.

Uzmanlar tarafından yapılan kurslarda, bilgisayar işletmenliği ve operatörlüğü, İngilizce, dikiş, nakış, mefruşat, kurdele nakışı, Brezilya nakışı, aşçılık, resim, gitar kurslarının yer aldığı ifade edildi.

(CİHAN)


Güncel