Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bahçesindeki köpek kulübesine inceleme

30 Aralık 2010 - 14:23

Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bahçesinde bulunan köpek kulübesinin kapısının yanına, tahtaya işlenmiş eski bir Atatürk siluetinin kulübeye kapı olarak kullanılması krize enden oldu. Valilik konuşla ilgili üzerine inceleme başlattı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Altuğ ise, kurum için bir komplonun da olabileceği ihtimalini değerlendirerek incelemeleri sürdürdüğünü kaydetti.

Bir yerel gazetenin 'Düşman bile bunu yapmaz' başlığıyla manşetten duyurduğu haber, Vali Okutan'ı harekete geçirdi. Siluetin kulübenin yanına konulmasının kabul edilemez olduğunu söyleyen Vali Okutan, inceleme başlattığını ve sonucunun beklenmesi gerektiğini ifade etti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Altuğ ise siluetin nasıl konulduğunu bilmediğini ifade etti.

Bilginin gelmesi üzerine araştırma başlatıldığını söyleyen Vali Okutan, "Şu an inceleme başlattık. İncelenme sonunda gerçekleri göreceğiz ama şu ana kadar arkadaşlarımdan sözlü bilgiler aldım, fakat açıklama için resmi incelemenin de tamamlanmasını bekleyelim. Fakat basına yansıyan haliyle bunu kabul etmemiz mümkün değil. Ortada çok önemli bir iddia var ve bunu her yönüyle değerlendirmek durumundayız. Ben konunun resmi olarak incelenmesi, tarafların ifadelerinin alınması ve hukuki bir zeminde tartışılmasını arzu ediyorum. Eğer böyleyse bu zaten kabul edilemez, buna seyirci kalmak mümkün değil." diye konuştu.

KOMPLO OLABİLİR"

Olay ile ilgili incelemeler sürerken tepkilere neden olan siluetin komplo amacı ile oraya konulduğu iddiaları ortaya atıldı. Komplo nedeni ise kurum içindeki çekişmelerden kaynaklandığı ileri sürülüyor. Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Altuğ, nasıl ki bir mahalleye bırakılan bir bombanın mahalleli tarafından bırakıldığı anlamını taşımıyorsa, bunun da kurumumuzca bırakılmış olabileceği anlamını taşımadığını dile getirdi. Köpeğin herhangi bir şahısa ait olmadığını kaydeden Müdür Hakan Altuğ, köpeğin koruma amacıyla orada bekletildiğini ve kuruma ait olduğunu söyledi.

Silueti daha önce kurumda görmediğini kaydeden Hakan Altuğ, kurum için bir komplonun da olabileceği ihtimalini değerlendirerek incelemeleri sürdürdüğünü vurguladı. Çok eski olarak değerlendirdiği siluetin kulübenin yanına ne zaman ve ne şekilde getirildiğini bilmediğini anlatan Altuğ, "Biz de bakıyoruz. Kahve falı gibi bir şey. Çok komik bir durum. Çok eski bir siluet. 80'li-90'lı yıllara ait bir siluet. Oraya nasıl geldi, nereden geldi kestiremedik. Siluet eski bir çivi çalışması ve ben daha önce hiç görmedim." diye konuştu.


(CİHAN)


Türkiye