Sarıçam'a yeni bulvar

13 Temmuz 2011 - 15:24

ADANA - Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Mobilyacılar Sitesi’nden gelen araç sürücülerinin Sarıçam ilçesine daha kolay ve rahat ulaşabilmesi için 4 kilometre uzunluğunda yeni bulvar açma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
Sarıçam ilçesi Sezai Karakoç Bulvarı’nı devamla, Adnan Kahveci Bulvarı ve Fatih Caddesi ile kesişecek olan 25 metre eninde, 4 kilometre uzunluğundaki bulvarda altyapı çalışmalarının devam ettiğini belirten Aldırmaz, uygulamalar konusunda ASKİ Genel Müdürü Abdülkadir Küreksiz ve Yol Müdürü Faruk Demir’den bilgi aldı. ASKİ, TEDAŞ, AKSAGAZ ve TELEKOM gibi kuruluşların altyapı çalışmalarını koordineli şekilde sürdürdüğünü vurgulayan Aldırmaz, “Altyapı uygulamaları tamamlandıktan sonra yol ve kaldırım çalışmalarına geçilecek. Belki de Kozanyolu’na alternatif bir bulvar olacak.” şeklinde konuştu.
Orhan Gazi Mahallesi Muhtarı Ali Rıza Cingöz’ün “Başkanım bu yoldan otobana giriş-çıkış yapılması çok uygun olur. Bu konuda çalışmanız var mı?” sorusu üzerine Başkan Vekili Aldırmaz, “Otoban şehiriçi bağlantıları Karayolları Müdürlüğü’nün sorumluluğunda. Milletvekillerimizle görüşüp konuya aktaracağım. Arkadaşlardan öğrendiğime göre, bu yol açılıp otobana bağlanırsa, 600 bin lira yakıt tasarrufu sağlanabilirmiş. Bu çok önemli bir konu.” dedi.

(CİHAN)


Güncel