Sarıkamış Belediyesi'nden engelli vatandaşlara iftar servisi

30 Temmuz 2011 - 12:28

KARS - Sarıkamış Belediyesi, geleneksel olarak her yıl Belediye işhanının arkasına kurulan çadırda bu Ramazan'da hergün ortalama 1000-1500 kişiye iftar yemeği dağıtacak. Yatalak, hasta ve çadıra gelemeyecek durumdaki insanların iftar yemekleri belediye görevlileri tarafından evlerine götürülecek.
Ramazan ayı dolayısıyla Belediye iş hanının arka bölümüne kurulan çadırda, Ramazan ayı boyunca dar gelirli ve yardıma muhtaç insanlara sıcak iftar yemeği verileceği, yapılan iftar yemeğinden yaklaşık olarak 1000–1500 kişinin faydalanacağı ve yatalak, hasta ve çadıra gelemeyecek durumdaki insanların iftar yemeklerinin ise belediye görevlileri tarafından bizzat evlerine kadar götürüleceği bildirildi.
Yatalak, hasta ve çadıra gelemeyecek durumdaki insanların iftar yemekleri belediye görevlileri tarafından evlerine götürülecek. Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen, Ramazan ayı boyunca Sarıkamış’ta her gün yaklaşık olarak 1000–1500 kişiye sıcak iftar yemeği verileceğini, Ramazan çadırının özellikle görülmeyecek bir yere kurulduğunu, buradaki amaçlarının da insanlara yardım ederken rencide edilmemesi olduğunu söyledi. Özellikle Ramazan ayı boyunca, gerek Ramazan çadırında, gerekse de mahallelerde yapılan yemek dağıtımında gazetecilerin resim almamasını rica eden Özbilen, buradaki amaçlarının yardıma muhtaç insanlarımıza iftarda sıcak bir yemek ulaştırabilmek olduğunu, yapılan yardımların mümkün olduğunca insanları rencide etmeden yapılması gerektiğini vurguladı.
Özbilen, "Pişen yemekleri araçlarımızla mahallelerimize götürüp orada tencereleriyle bekleyen vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Yemeği alan vatandaşlarımız tenceresiyle evine götürüp, çocuklarıyla birlikte kendi sofrasında yiyecek. Böylece hem kimse rencide olmayacak. Hem de evinden çıkamayacak durumdaki yaşlı, kadınlar ve çocuklar da faydalanmış olacak. Ramazan ayı boyunca sıcak yemek dağıtımı sürecek.” dedi.

(CİHAN)


Güncel