Savcılığa defalarca şikayet edilen şahıs, pompalı tüfekle 5 kişiyi yaraladı

17 Nisan 2011 - 16:28

MARDİN - Mardin'in Nusaybin ilçesinde pompalı dehşeti yaşandı. 2'si çocuk yaralanan 5 kişi Nusaybin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Şahsın, köylüleri sürekli tehdit etmesi nedeniyle savcılığa defalarca şikayet edildiği ancak önlem alınmadığı ileri sürüldü.
İddiaya göre, Nusaybin'e bağlı Bahçebaşı köyünde ikamet eden ve 4 ay önce cezaevinden çıkan Süleyman M., rastgele ateş açması sonucu tüfek saçmalarından Firaz Aka (22), Sait Demir (15), Yakup Demir (11), Nureddin Demir (30) ve Süleyman Nardin (57) yaralandı. Köylüler tarafından Nusaybin Devlet Hastanesi acil servisine kaldırılan yaralılar tedavi altına alındı.
Olayla ilgili açıklama yapan Bahçebaşı köyü Muhtarı Selahattin Aka, Süleyman M.'nin 3 -4 ay önce cezaevinden çıktığını ve köyde sürekli olay çıkardığını ileri sürdü. Süleyman M.'nin cezaevinden çıkar çıkmaz bir kaç köylüden para istediğini iddia eden muhtar Aka, "Elinde satırla bir eve saldırdı. Karakola şikayet ettik. Jandarma geldi aldı. Savcılık serbest bıraktı. Birkaç olay daha yapıp serbest bırakıldıktan sonra kaymakama ve savcıya dilekçe verdim. En son savcılığa dilekçe vermeye gittiğimde köy muhtarı olmama rağmen savcı beni odasına bile almadı. Ben orada savcılık sekreterine olay çıkması halinde sorumlusunun savcı olacağını söyledim. Şahıs, elinde tüfekle köyü dolaştığı sırada jandarmaya haber vermeme rağmen kimse sahip çıkmadı" dedi.

Süleyman M. ile hiçbir köylünün husumetinin bulunmadığını vurgulayan köy muhtarı Aka, "Süleyman M. elinde el bombasıyla dolaşıyor. Köylülerden para istiyor. Çantasında satır, balta, omuzunda pompalı tüfekle köyü dolaşıyor. Ben hem savcılıktan hem de resmi yerlerden şüphe ediyorum. Bunu yönlendirecek kişiler olabilir. Biz bunun ortaya çıkması için davacı olacağız." şeklinde konuştu.
Bu arada güvenlik güçleri Süleyman M.'yi yakalamak için çalışma başlattı.

(CİHAN)


Güncel