Şehzade Mehmet'in matematik yarışmasında bin 345 öğrenci ter döktü

17 Nisan 2011 - 18:38

İZMİR - Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu ve Fen Lisesi, ilköğretim okulları arası matematik yarışmasının bu yıl 10'uncusunu gerçekleştirdi. Yarışmaya, 138 okuldan toplam bin 345 öğrenci katıldı.
Sınavdan önce yarışmacı öğrencilere içinde değişik kırtasiye malzemeleri bulunan kalem kutusu ve meyve suyu hediye edildi. Sınava katılan öğrenciler çuval yarışı, balon patlatma, halat çekme gibi eğlenceli yarışmalar da yaptı.
Sınavda başarılı olan öğrencilere, öğretmenlerine ve okullarına değişik ödüller, plaket ve başarı belgeleri verilecek. Sonuçlar önümüzdeki çarşamba günü Özel Şehzade Mehmet Eğitim Kurumları'nın web sitesinden duyurulacak.
Manisa Özel Şehzade Mehmet Eğitim Kurumları Genel Müdürü Giray Kara, “Okulumuz kurulduğu günden bu yana bilimsel çalışmalara hep önem verdi. Yetiştirdiğimiz öğrenciler, ulusal ve uluslararası bilim olimpiyatlarında Manisamızı, ülkemizi en iyi şekilde temsil etti, ülkemize onlarca madalya kazandırdı. Manisa tarih boyunca çok büyük medeniyetlere beşiklik yapmış olan bir ilimiz. Tarihe yön veren insanlar burada Manisa’da yetişmişlerdir. Matematik yarışmasına katılan bin 345 öğrenciden birçoğu Türkiye’yi bilimde ileriye götüreceklerdir.” dedi.
Dünya Matematik Olimpiyatları'nda 4 dünya ikinciliği ve 1 dünya üçüncülüğü elde eden Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu ve Fen Lisesi, matematikte iddialı olan okulların başında geliyor.

(CİHAN)


Güncel