Selçuklu Abdullah Aymaz'dan kardeş okula anlamlı yardım

30 Aralık 2010 - 16:33

Özel Selçuklu Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu, kardeş okul seçtiği Hakkari'nin Silopi ilçesindeki Vatan İlköğretim Okulu öğrencilerine kırtasiye ve giysi yardımında bulundu. Çeşitli eşyalardan oluşan yardım kolilerini Silopi'ye gönderen okulun öğretmen ve öğrencileri, yaptıkları yardımdan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Konya'da Merve Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Selçuklu Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu, kardeş okul olarak seçtiği Silopi Vatan İlköğretim Okulu'na giysi ve kırtasiye yardımında bulundu.

Özel Selçuklu Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Çelik, yardım kampanyasının okulun öğretmen, idareci ve öğrencileri tarafından yürütüldüğünü belirtti. Öğrenci velilerinin de destek olduğu yardım kolilerini Silopi'ye gönderdiklerini aktaran Çelik, "İçinde ayakkabı, eşofman, çeşitli giysi ve kitaplardan oluşan 43 yardım kolisini kardeş okula gönderdik. Yardımların önümüzdeki yıllarda da devam etmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.

Yardımda bulunanlara teşekkür eden Çelik, "Kardeş okulumuzda bir çocuğun bile bu hediyelerden dolayı tebessüm etmesi bizim için büyük bir mutluluktur. Kardeş okuldaki öğrencilerin, buradaki kardeş öğrencilerini hatırlaması bizim için sevindirici bir durum olacaktır."


(CİHAN)


Türkiye