Sesine güvenenler Konya'ya akın etti

26 Temmuz 2009 - 14:11

Türk Müzik dünyasına birçok isim kazandıran Popstar Alaturka yeni sezon yarışmacılarını aramaya başladı. Konya'da elemelerin yapılacağı yere gelen yüzlerce vatandaş, Popstar Alaturka'da yer almak için yarıştı.

Geçtiğimiz yıllarda yeni bir format olarak Türkiye'ye gelen Popstar Alaturka yarışması 2009 yılında tekrar yayına başlamaya hazırlanıyor. Fox TV ekranlarında yayınlanacak Popsar Alaturka'nın jüri üyeliğini Orhan Gencebay, Bülent Ersoy, Ebru Gündeş ve Armağan Çağlayan yapacak.

Osmantan Erkır'ın yapacağı Popstar Alaturka yarışmasının yeni sezonu için elemeler Konya'da başladı. Daha önce Orhan Gencebay ve Ebru Gündeş gibi popüler sanatçılarla uzun süre bir arada olan Popstar Alaturka radikal bir kararla bu isimlerin yerine Gülben Ergen ve Metin Akpınar'ı kadroya dahil etti. Böylelikle bu sezon programda jüri Bülent Ersoy, Metin Akpınar, Gülben Ergen ve Armağan Çağlayan'dan oluşacak.

Popstar Alaturka'da yer almak isteyen ve sesine güvenen yaklaşık bin kişi Konya Selçuk Otel'e geldi.

Otel önünde uzun kuyruk oluşturan Konyalılar, görevlilere ismini yazdırarak sırasıyla yarışmanın yapılacağı salona girdi.

Kentte amatör olarak müzikle ilgilendiğini söyleyen Mert Büyükkörük, sesine güvendiğini ifade etti.

Konya'da pek çok organizasyonda gitarist olarak görev aldığını belirten Büyükkörük, yarışmaya bu kadar ilginin olmasını beklemediğini aktardı.

Seçme Konya'dan sonra Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir, Samsun, Trabzon, Bursa, Elazığ'da yapılacağı öğrenildi.


(CİHAN)


Türkiye