Seyhan nehri’nde Dragon şöleni

05 Mayıs 2012 - 18:39

ADANA - Adana’da bu yıl ikincisi düzenlenen Dragon Festivali Seyhan Nehri’nde gerçekleştiriliyor. İki gün boyunca sürecek festivalde 26 takım yarışıyor.

Yarışların startını Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın spor danışmanı Tuncer Akdoğan verdi. Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle gerçekleştirilen yarışlarda takımlar Seyhan Nehri’nde kıyasıya mücadele ederken, kurumların Merkez Park’ta düzenlediği etkinlikler de renkli görüntülere sahne oluyor.

26 takımın katıldığı, yaklaşık 600 sporcunun yarıştığı festivalde takımlar 22 kişiden oluyor. Bu 22 kişiden 17’si yarışırken takımlar da 5 de yedek oyuncu yer alıyor. Seyhan Nehri’nin bu tür yarışlara çok uygun olması, Merkez Park’ın yarış dışı aktiviteler için mükemmel bir alan oluşturması ve en önemlisi Büyükşehir Belediyesi’nin bu tür organizasyonlara verdiği destek dolayısıyla gelecek yıl Dragon Yarışları Türkiye Şampiyonası’nın Adana’da yapılmasının planlandığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, Türkiye Şampiyonası’nın Adana’da yapılmasına sıcak baktığını ve böyle bir karar alınması durumunda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti. Seyhan Nehri’nde başlayan Dragon Festivali yarın yapılacak yarışlarla sona erecek.

(CİHAN)


Spor