Side-TUDER, 5. Manavgat Dağ Bisileti Maratonu'na ev sahibi olmaktan çekildi

23 Mart 2011 - 15:23

ANTALYA - Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği(Side-Tuder), nisan ayının ilk haftası içinde yapılması planlanan 5. Manavgat Uluslararası Dağ Bisikleti Maratonu'na ev sahipliği yapmaktan çekildiklerini bildirdi.
Böylece 2 ile 3 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan uluslararası dağ bisikleti maratonun yapımı zora girdi. Barut, 4 yıldır turizm şehrinde geleneksel hale getirdikleri Manavgat Uluslararası Dağ Bisikleti Marotunu'na yeterli sponsor bulamadıkleri için bu yıl 5'ncine ev sahipliği yapmayacaklarını söyledi.
4 Dağ bisikleti maratonunun 4 yıldır Side-TUDER'in gayreti ve özverisiyle yapıldığını belirten Barut, dağ bisikletini yaygınlaştırma adına yaptıkları çalışmalara bugüne kadar yeteri kadar destek göremediklerini söyledi. Barut, şöyle devam etti:
"Maratona ev sahipliği yapmada yalnız kaldığımız için Side-TUDER olarak ev sahipliği yapmayacağız. 4 yıldır gösterdiğimiz gayrete kamuoyundan yeteri kadar destek göremedik. Hedefimiz Manavgat'ın dağ bisikleti sporunda dünyada söz sahibi olmasıydı. Bunun için 3 yıl önce Dünya Kupası Dağ Bisikleti Maratonu'nun birinci ayağını Manavgat'ta yapmıştık. Bu hususta bugüne kadar Side-TUDER olarak taşın eline hep elimizi koyduk. Sorumluluk aldık. Manavgat halkının bu işe artık omuz vermesini istiyoruz. Yeterli sponsor desteği bulamadığımız için maratona ev sahipliği yapmayacağız." dedi.

(CİHAN)


Spor