Sigorta bilgilerine cep telefonlarından da ulaşılabilecek

01 Mart 2010 - 16:24

Sigorta sektörünün öncü şirketi Anadolu Sigorta, yepyeni bir uygulamaya daha imza atıyor. "Sigortam Cepte" adı verilen mobil uygulama ile kullanıcılar; sahip oldukları tüm poliçelere ilişkin detay bilgileri görüntüleyip, ödemelerini takip edebiliyor. Bunun yanı sıra, hasar dosyalarını takip etme, kasko veya trafik poliçelerine ilişkin yenileme primlerini görüntüleme veya yeni poliçe primi hesaplamaya kadar pek çok temel sigortacılık işlemini de kendi cep telefonlarından kolayca yapabiliyorlar.

Öncelikli olarak iPhone'larda çalışmak üzere hayata geçirilen "Sigortam Cepte", bireysel kullanıcılara özel olarak geliştirilen, Anadolu Sigorta'dan sigortası olsun ya da olmasın herkesin kullanabileceği bir mobil sigortacılık uygulaması. Sigortam Cepte, sektörde mobil ortam üzerinden temel sigorta işlemlerinin kolaylıkla yapılabileceği, kapsamlı ilk uygulama olmasıyla dikkat çekiyor. Uygulama, çok kısa bir süre içerisinde iPhone dışındaki diğer telefonlar için de kullanılır hale geçecek.

Sigortam Cepte, Anadolu Sigorta'lılara, tüm poliçelerinin ödeme planlarını görüntüleme, poliçe veya ek bilgilerini e-posta veya faks ile alabilme olanağı sunuyor. Ayrıca mevcut Birleşik Kasko veya trafik poliçelerinin yenileme zamanı gelmiş ise sigortalılar acenteleri ile irtibata geçmeden önce yenileme primlerini kendileri de görebiliyorlar.

Uygulama ile Anadolu Sigorta'dan poliçesi olmayan kullanıcılar da kasko ya da trafik poliçe primlerini hesaplayabiliyor. Kullanıcılar; prim hesaplama işlemi sonunda eğer poliçe düzenletmek isterlerse, kendi iletişim bilgilerini, o an bulundukları noktaya en yakın acenteye e-posta ile de gönderebiliyor. Bu sayede acente, en kısa sürede sigortalıyla temas kurup işlemlerin hızlıca gerçekleştirilmesini sağlayabiliyor.

Kullanıcılar poliçe işlemlerinden bağımsız olarak ayrıca diledikleri konum bilgilerini girerek ya da telefonlarının GPS özelliğinden yararlanarak en yakın Anadolu Sigorta acentesinin ya da oto servisin bilgilerini de görüntüleyebilme olanağında sahipler. Sigortam Cepte uygulaması ayrıca, GPS destekli telefonlarda harita üzerinden adres görüntüleme kolaylığı da sunmakta.


(CİHAN)


Ekonomi