Silifke'de köylülere fidan desteği sağlandı

30 Aralık 2010 - 14:22

Mersin'in Silifke ilçesinde ekonomiye ek gelir sağlayacak alternatif ürün arayışları devam ediyor. İlçede atıl duran kaynakları kullanmak için fizibilite çalışmaları çerçevesinde Silifke Kaymakamlığı ve Tarım Müdürlüğünün organizasyonu, Mersin Orman Bölge Müdürlüğü ve Silifke Orman İşletme Müdürlüğü'nün de desteğiyle köylülere 25 bin defne, 2 bin alıç, 2 bin keçiboynuzu fidanı dağıtıldı.

Silifke İlçe Tarım Müdürlü Yusuf Gün, hem atıl duran kaynakları ekonomiye kazandırmak hem de çiftçileri talep edilen ürünlere yönlendirmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

Gün, Demircili, İmamlı, Keşlitürkmenli, Yenibahçe, Öztürkmenli, Ovacık köylerine defne ve keçiboynuzu, Balandız, Gökbelen, Kavak, Sarıaydın, Uzuncaburç, Yeğenli ve Canbazlı köylerine ise alıç fidanlarının dağıtıldığını söyledi.

Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar da "Çevreye yapılan yatırım gelecek kuşaklara yapılmış demektir. Orman Bölge Müdürlüğü ile Tarım Müdürlüğümüz kafa kafaya vererek bu işi bu safhaya taşıdılar. Bu köylerdeki vatandaşlarımız hizmetten yararlanacak. Bu anlamda bölgemizde gelir ve ekonomik girdi artacak. Hedefimiz ilçe genelinde köylülere 45 bin defne, harnup ve alıç fidanı dağıtmak." diye konuştu.


(CİHAN)


Türkiye