Sivas'ta yaz spor okulları faliyete başladı

29 Haziran 2013 - 16:52

SİVAS - Sivas’ta faaliyette bulunan yaz spor okullarının açılışı Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün organize ettiği törenle gerçekleştirildi.

2012-2013 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından 5-18 yaş arası çok sayıda öğrenciyi sporla tanıştırmayı amaçlayan okulların açılış töreni, 4 Eylül Spor Salonu’nda yapıldı.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün 75. kuruluş yıl dönümüne denk getirilen açılış törenine il protokolünün yanı sıra, yüzlerce sporcu ile çok sayıda antrenör katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, 27 ayrı branşta hizmet verecek yaz okullarına tüm çocukları davet ederek, Şuana kadar 2 bin 272 sporcunun kaydını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Diğer yandan 4 Eylül Belediyespor, Sivasspor ve diğer amatör spor kulüplerinde de 2 bin 500 civarında çocuğa eğitim verileceğini belirterek, Sivas’ta 5 binin üzerinde çocuğun bu yıl sporla tanışacağını, Bu ilgiden oldukça mutlu olduklarını ifade etti.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından farklı branşlarda mindere çıkan sporcuların yapmış olduğu gösteriler, izleyenler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

İlk olarak Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibinin marifetlerini sergilediği açılış töreni, wushu, karate, judo, jimnastik, güreş, boks, kick boks, halter ve eskrim gösterileri ile devam etti.

(CİHAN)


Spor