Sokak ortasında yumruklar konuştu, sivil polis arada kaldı

29 Mart 2013 - 15:10

ERZURUM - Erzurum'da alacak verecek meselesi yüzünden çıkan kavga sokağa taştı. Yumrukların konuştuğu kavgayı ayırmak isteyen bir sivil polis, yüzüne darbe aldı. Meslektaşlarının tanımadığı sivil polisi, diğer polisler gözaltına almak istedi.

Yakutiye ilçesinde bar ve oyunlu kahvehanelerin çoğunlukta olduğu Mumcu Caddesi'ndeki bir okey ve bilardo salonunda işletme sahibi ile karşı grup arasında alacak verecek meselesi yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine gruplar birbirlerine yumruk ve sopalarla girdi. Kavganın caddeye taşmasının ardından olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Polis, olaya müdahale ederek kavgaya karışanları yakaladı. Bu sırada polisin ekip otosuna götürmekte olduğu bir kişi karşı tarafa tehdit ve küfürler savurunca, yüzünün ortasına bir yumruk yedi. Polis, zor kullanarak tarafları ayırmaya çalıştı. Sivil polislerin kavgaya karışan bir kişiyi yakalamak istemesi anında ise karışıklık yaşandı. Resmi ekipler, deri montlu meslektaşlarını kavgaya karışan gruptan zannederek gözaltına almak istedi. Uyarı üzerine bırakılan sivil polis, daha sonra ekip otosuyla hastaneye götürüldü.

Saldırganlar, gözaltına alınarak mıntıka polis merkezine sevk edildi.

(CİHAN)


Güncel