Şok'un 2015 hedefi: 12 bin 500 kişilik istihdam ve 5 milyar liralık ciro

23 Mart 2012 - 14:20

İSTANBUL - Yıldız Holding şirketlerinden Gözde Girişim liderliğinde 2011’in Ağustos ayında satın alınan Şok Market'in konsepti tamamen değiştirildi. Tüketicinin bildiği ve alıştığı markalı ürünleri en hesaplı fiyatlarla müşterilerine sunmayı vaad eden şirketin yeni yönetimi, bu sayede 2015 sonunda 2 bin 500 market, 12 bin 500 kişilik istihdam ve 5 milyar liralık ciroya ulaşmayı hedefliyor. Şok Genel Müdürü Mustafa Altındağ, “Konseptimiz sloganımızda gizli; ‘Hepsi iyi marka, fabrikadan halka’. İyi markayı uygun fiyata sunuyoruz” dedi.

Şok’un yeni konseptini anlatmak amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Genel Müdür Mustafa Altındağ, tüketicinin tercihini her zaman markalı üründen yana kullandığını, Şok’un yeni konseptini oluştururken de bu bilgiden yola çıktıklarını kaydetti. 17 yıllık geçmişi olan ve çok iyi bilinen bir marka olduklarını ifade eden Altındağ, yeni Şok’un diğer indirim marketlerinden en önemli farkının 'markalı ürün' konsepti olacağını belirtti. Altındağ, “Hepimiz tüketici olarak en iyisini almak istiyoruz. Özellikle kadınlar tercihlerini, ailesi ve çocukları için en iyi, en kaliteli üründen yana kullanmak istiyor. İşte yeni Şok, onlara aileleri için en iyi kararları verebilecekleri, en kalitelisini en iyi ve en uygun fiyata sunan ‘markalı ürün marketleri zinciri’ olacak.” şeklinde konuştu.

İndirim marketi olmalarına karşılık, satış yerlerini modern marketler gibi dizayn ettiklerini vurgulayan Altındağ, "Türkiye’de olmayan bir konsept oluşturduk. Mağazalarda satışa sunulan 1200 ürünün tamamı markalı olacak. Müşterilerimiz mağazalarımıza girdiğinde en taze meyve ve sebzeyi, dondurulmuş gıdayı, kuru gıdayı, kişisel bakım ürünlerini tek yerden alıp çıkma imkanına kavuşacak. Üstelik hepsini markalı alacak. Yeni Şok’larda çok iyi bir taze meyve ve sebze reyonu açtık. Keza donuk ürünler konusunda da iyi bir portföy oluşturduk. Ayrıca pırıl pırıl bir kişisel bakım bölümümüz var ki, kadın müşterilerimiz arasında çok ilgi göreceğini şimdiden söyleyebilirim." dedi.

Altındağ, 2011'de 1,1 milyar liralık ciroya ulaştıklarını belirterek, bu sene bazı verimsiz mağazaları kapatmalarına rağmen 250 yeni mağaza açacaklarını ve yılsonunda 1.400 mağazaya ulaşacaklarını kaydetti. Müşteri sayılarını da 11 milyondan 15 milyona ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Altındağ, "Bütün bunları yapabilmek için aramıza 1.800 yeni arkadaşımız katılacak. Buna paralel olarak ciromuzu da 1,5 milyar liraya çıkarmayı öngörüyoruz." bilgilerini verdi.

(CİHAN)


Ekonomi