Solarkent'ten sıfır faizli, 60 ay vadeli daire, ödemeler içine girdikten sonra

27 Eylül 2010 - 17:06

Aydınlı Yapı'nın ilk projesi Solarkent, 60 aya sıfır faiz ve peşinat ötelemeyi barındıran seçeneklerle yeni bir kampanya başlattı. Solarkent'ten konut alanlar, resmi teslim tarihi Nisan 2011'e kadar peşinat ve taksit ödemeyecek. Proje Koordinatörü Alpay Çepni, "Konutların yüzde 80'ini sattık, bu kampanyamızla da teslimattan önce kalan konutlarımızı satmayı hedefliyoruz." dedi.

Türkiye hazır giyim sektörünün önde gelen gruplarından Aydınlı'nın 2009 yılında inşaat sektörüne iddialı bir giriş yaptı. Aydınlı Yapı'nın inşa ettiği Solarkent'te dairelerin yüzde 80'e yakını satıldı. Şirket, kalanlar içinde sürpriz bir kampanya hazırladı. Buna göre Solarkent'ten ev alanlar, peşinat ve ilk taksiti, resmi teslim tarihi olan Nisan 2011'de yaşamaya başladıktan sonra, Mayıs 2011'de ödeyecek ve sıfır faizle 60 ay vade imkanından yararlanacak.

Solarkent Proje Koordinatörü Alpay Çepni, "Solarkent'i sorunsuz, vaat ettiğimiz şekilde zamanında bitiriyoruz. Konutlarımızın yüzde 80'ini sattık. Yeni kampanyamızla 'faizden, kiradan, peşinattan ve taksitlerden kurtulun' diyoruz. Kampanyanın ödeme koşullarıyla sektörde bir ilke imza attık. Bu kampanyayla Solarkent'ten konut alanlar, evlerinin tapusuna sıfır peşinatla kavuşacak. Ev sahipleri yüzde 25 peşinatı ve ilk taksiti evlerine taşındıktan sonra, Mayıs 2011'de ödeyecek. Yani 'önce taşın, sonra öde, hem de faizsiz öde' diyoruz. Peşinat ve taksitleri eve taşınınca alan ve '0' faizle 60 ay vade imkanı sunan, çok kısa bir süre sonra da teslim edilecek başka proje yok. Kampanyayla yüzde 0,30 faizle 96 ay, yüzde 0,40 faizle 120 ay, yüzde 0,64 faizle de 180 ay taksit imkanı da sunuyoruz."

Aydınlı'nın İstanbul Esenyurt'ta yükselen konutlarının teslimine 7 ay kaldı. Projenin yüzde 85'ini tamamlamış durumda. "Farkımız da burada; pek çok projede konutlar 3 boyutlu çizimler ve maketler üzerinden seçiliyor; oysa biz 'hayal' değil 'gerçek' satıyoruz." diyen Çepni, projenin güneş enerjisi avantajı ve depreme dayanıklı yapısına da dikkat çekti:

"Solarkent, maksimum tasarruflu, 'A+ enerji sınıfı' bir proje. Türkiye'nin güneş enerjisinden elektrik üreten ilk konut projesi. Projede 1,2 milyon dolar ekstra yatırımla depreme karşı üstün bir yapı kalitesi sağladık. Ana ulaşım arterlerine yakınlığıyla İstanbul'un her noktasına rahat ulaşım olanağı sunuyoruz. Site içindeki anaokulu ve kreş için Okyanus Koleji ile anlaşma imzaladık. Evlere rezidans kalitesinde hizmet sunmayı hedefliyoruz; çalışan ailelere yönelik 'housekeeping' ve yemek servisi hizmeti vermeyi planlıyoruz."

Projeye danışmanlık veren Avrupa Proje Yönetimi Yönetim Kurulu Başkanı Ediz Giray da Aydınlı Yapı'nın ilk projesiyle sektörde önemli bir konuma geldiğini söyledi. Giray, "Aydınlı, tüm projelerin frene bastığı, yeni projelerin ertelendiği kriz döneminde girdiği inşaat sektöründe harekete geçmekle doğru bir hamle yaptı. Bugün, belki de 2 senede gelecekleri noktaya birkaç ay içinde geldiklerini, yılların inşaat firmalarıyla aynı konuma eriştiklerini görüyoruz." dedi.


(CİHAN)


Ekonomi