Sorgun Belediyespor Tekvando takımı turnuvadan mutlu döndü

28 Mart 2012 - 15:21

YOZGAT - Çankırı’da düzenlenen Anadolu Tekvando Ligi Genç ve Büyük Tekvando Şampiyonasında Yozgat’ın Sorgun Belediyespor Tekvando takımı turnuvaya damgasını vurdu.

Sorgun Belediyespor Tekvando Takımı antrenörü Ahmet Turan Dinçer, yaptığı açıklamada girdikleri dokuz kategorinin hepsinde final oynadıklarını ve şampiyonaya 130 sporcu ile katıldıklarını söyledi.

Dinçer, "Ligde 2012 yılının ilk faaliyetine altı ilden toplam 130 sporcu katıldı. Türkiye’de birçok derece yapmış sporcularında katıldığı müsabakalar çok çekişmeli maçlara sahne oldu. Sporcularımız Türkiye Şampiyonaları öncesinde kendilerini deneme imkanı buldular. Seviyelerinin anlaşılması açısından güzel bir imkan değerlendirildi." dedi.

Sporcuların aldıkları sonuçla moral depolayarak Sorgun’a döndüklerini ifade eden Dinçer, "Sorgun Belediyespor tekvando takımı olarak 2012 sezonuna çok iyi başladık. Gençlerde milli takım seçmesine hak kazandık. Katıldığımız ilk iller arası şampiyona da çok güzel sonuçlar aldık. Allah’a şükür verdiğimiz emekler boşa gitmiyor. 13 sporcu ile katıldığımız müsabakalarda 4 altın , 5 gümüş ve 2 bronz madalya kazandık. Gençler Kategorisinde 52 kiloda Zeynep Yeter Alatan, 55’de Ahmet F. Güvenç, 63’de Nurullah Cankurtaran, 68’de Hayati Şevki Çetin birinci olurken, 55 kiloda ise Ayşen Gülsüm Altan, 63’de Yafes Murat, 45’de Muhammed Kandemir ikinci oldu. Büyükler kategorisinde ise 63 kiloda Bünyamin Altan, 74’de Mutlu Arslan ikinci oldu. 55 kiloda M.Enes Telli, 68’de Beytullah Direm üçüncü oldu. Bu başarının elde edilmesinde bizlerden desteklerini esirgemeyen belediye başkanımıza sporcularım adına teşekkür ederim." diye konuştu.

(CİHAN)


Spor