Şota Arveladze: Nerede hata yaptık bulmaya çalışıyoruz

17 Nisan 2011 - 18:09

KAYSERİ - Kayserispor Teknik Direktörü Şota Arveladze, Konyaspor karşısında kötü bir oyun sergilediklerini belirterek, 6 haftadır yaşadıklarını sorunla ilgili olarak, “Nerede hata yaptık bulmaya çalışıyoruz.” dedi.
Konyaspor mağlubiyeti sonrasında açıklama yapan Şota Arveladze, bir bahane bularak bunun ardına sığınmak istediklerini belirtti. Şota, şöyle konuştu: “Bu maç çok zor oldu. Son haftalardır iyi oynamıyorduk. Kötü gidişattan çıkamadık. Kötü bir seri yaptık. Maçla ilgili olarak da iyi başladık. Pozisyon bulduk gibi. Sonuçta yine istediğimiz organize olan bir takım yoktu. Sonuçta gol bulamadık ve sorun oldu. Sorunlarımız vardı ve bahanede bulmak istemiyorum. Zordu.”
Altıncı mağlubiyet alındığını söyleyen Şota, “Herkes durumu biliyor. Ama bazen istediğiniz olmuyor. İyi oynanmıyor. Sakatlar var. Ama biz bahane bulmak istemiyoruz. Nerede hata yaptık onu bulmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.
Serdar ve Souleymanou’nun idmanda sakatlandığını anlatan Şota, “Şimdi maçta Emir sakatlandı. Adaleler çekiyor bütün futbolcuların. Ciddi sorun var. Amrabat’ın idmanda bilek döndü. 3 hafta takımda yer alamadı. Bir şeyler oluyor. Bazen ne oluyor bilmiyoruz. Cangele Fenerbahçe maçı sonrasında ligi bitirdi. Çapraz bağları koptu. Artık bu zor durumdan çıkmak lazım.” diye konuştu.
Kayserisporlu Ali Bilgin de alınan sonuçların takımda iyice baskı oluşturduğunu ve iyi bir sonuç alamadıklarını anlattı. Ali Bilgin, “Son haftalarda skorlardan dolayı takımın üzerinde baskı var. Çünkü hedefimiz Avrupa kupaları iken, alınan sonuçlardan dolayı hedefimizden uzaklaştık. Bugün dönüm maçı yaşamak istiyorduk. İyi başladık. Şanslar yakaladık. Ama olmadı. İkinci yarıda da iyi baskı yaptık. Ama olmadı. Sonrasında rakip golü buldu. Biz eşitliği sağladık ama rakip iki tane gol attı ve galibiyet aldı. Alınan sonuçlardan dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Biz takım olarak bu kötü gidişattan çıkacağız.” ifadelerini kullandı.
Savaş Yılmaz ise 6 haftadır şanssızlık yaşadıklarını ifade ederek, “Maçın tamamına baktığımızda oyuna iyi başladık. İyi paslar yaptık. Talihsiz gol yedik. Gol bulduk ama yine gol yedik. 6 haftadır şanssızlık yaşıyoruz. Bu bir bahane değil. Ama elimizden geleni yaptık. Gelecek haftalarda daha iyi olacağız.” diye konuştu.

(CİHAN)


Spor