Spor A.Ş. Genel Müdürü Ertekin: Maratonda köprüde bir sorun olmayacak

16 Kasım 2013 - 17:08

İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş Genel Müdürü Alpaslan Baki Ertekin, yarın yapılacak İstanbul Maratonu'nda Boğaziçi Köprüsü'nde her hangi bir sorun yaşanmayacağını söyledi.

Yarın Boğaziçi Köprüsü’nde yapılacak Vodafone İstanbul Maratonu öncesinde Spor AŞ. Genel Müdürü Ertekin, Cihan Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşen İstanbul Maratonu EXPO Fuarı’na gösterilen ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını kaydeden Ertekin, "İlk yaptığımız zaman spor fuarları genelde ikinci yıl yapılmıyordu. Biz bu yıl üçüncüsünü yapıyoruz. Katılım çok fazla. Bunun gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

20 BİN ATLET KAYIT YAPTIRDI

Yarınki maraton için 20 bin civarında atletin kayıt yaptırdığını ifade eden Spor A.Ş. Genel Müdürü, "Tabi ki yarın ünlü atletlerde köprüde olacak. Sürpriz isimleri orada göreceksiniz. Yine bu yıl maratonda bir ilk yapacağız. Elit ve altın atletleri orada vatandaşlarımıza tek tek tanıtacağız. Biliyorsunuz Elvan Abeylegesse de normalde orta mesafe koşuyor ama maratonda koşacak. 42 kilometre koşusunda kendi ülkesinde birinci olup para ödülünü de ona verelim. Gönül böyle istiyor." diye konuştu.

KÖPRÜDE SORUN OLMAYACAK

Öte yandan Boğaziçi Köprüsü’nde her hangi bir olumsuzluk yaşanmayacağını vurgulayan Spor A.Ş. Genel Müdürü Ertekin, "2 senedir devam eden uygulamalar yine yapılacak. Yarışta her hangi bir sorun olmayacak. Başkanımızın sorun olmayacak ifadesi bir teminattır. Bizler yarın halk koşusuna katılacak vatandaşlarımızdan yapılacak uyarılar ve anonslara uymalarını rica ediyoruz." diye konuştu.

GEÇEN YIL KALP KRİZİ GEÇİRDİ, BU KEZ YİNE MARATONA KATILACAK

Bu arada geçtiğimiz yıl 15 kilometrelik parkurda kalp krizi geçiren Finlandiyalı Ari Pikakosti de bu sezon yine maratona katılacağını açıkladı.

Finlandiyalı Ari, "Geçen sene tamamladığım 15 kilometrelik parkura bu yıl eşimle tekrar tamamlamak için buraya geldim. Geçen yıl başıma gelen olay sonrasında bana yardımda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Organizasyona o kadar iyi hazırlanılmış ki her şey düşünülmüş. Yaşadığım olay sonrasında herkes çok işi organize oldu. Herkese teşekkür ediyorum. Bana yardım edenlere de hep dua ediyorum." diye konuştu.

(CİHAN)


Spor