Sunter: Oyuncularım bana hoş geldin hediyesi verdiler

30 Aralık 2010 - 14:47

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin başında çıktığı ilk maçta takımını galibiyete taşıyan Ercüment Sunter, "Oyuncularım bana hoş geldin hediyesi verdiler." dedi.

Beko Basketbol Ligi takımlarından Mersin Büyükşehir Belediyesi, yeni antrenörü Ercüment Sunter ile çıktığı ilk karşılaşmada Bornova Belediyesi'ni yenerek, ligde ikinci galibiyetini aldı.

Ligde kötü günler geçiren Mersin Büyükşehir Belediyesi aldığı bu galibiyetle moral bulurken, Ercüment Sunter de gelecek için umut verdi.

Kulübün yollarını ayırdığı antrenör Mete Babaoğlu'nun geçen sezon kötü durumdaki takımın başına geçerek ligde kalmasını sağladığını anımsatan Sunter, ''Bazen basketbolda böyle değişiklikler olabiliyor. Bugün de tamamıyla onun kurduğu takımla galibiyete ulaştık. Oyuncular bana hoş geldin hediyesi verdiler.'' dedi.

Takımdaki oyuncuları tanıdığını ifade eden Sunter, ''Bu maç bizim için moral oldu. Bornova Belediye ligin iyi takımlarından biri ve çekişmeli bir maç olacağını biliyordum. Üç periyotta başa baş oynadık. Aynı performansı son periyotta da göstererek kazandık. Yapabildiğim tek şey takımı biraz diri tutabilmek adına rotasyon yapmak, oyuncu değiştirmekti. Antrenör değişikliğinin yaşandığı takımlarda ilk maçlarda böyle sonuçlar olabiliyor. Ama bunun devamını getirmemiz lazım.'' diye konuştu.

Sunter, yıllardır baş antrenörlük yapan Serdoğan Ersözlü'ye de yardımcılığını kabul edip Mersin'e geldiği için teşekkür etti.


(CİHAN)


Spor