Tanınmamak için etek giyen kar maskeli soyguncular market soydu

26 Temmuz 2009 - 10:32

Bursa'da, kar maskeli, biri kadın elbiseli 2 kişi, önce sokakta park edilmiş otomobili çaldı, ardından girdikleri marketi soydu.

Soygun an be an güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Şaşkınlığını gizleyemeyen market sahibi, "Soygunculardan birisi etek giymiş, kendisine kadın süsü vermiş. İthal edilen özel sigara reyonu ile özel yazar kasamızı çaldılar. Ayrıca fakir öğrenciler yararına koyduğumuz sadaka kutusunu da alıp gitmişler." dedi.

Edinilen bilgiye göre, merkez Yıldırım ilçesinde Ahmet E.'ye ait marketin giriş kapısını zorlayarak içeriye giren kar maskeli, biri kadın elbiseli 2 soyguncu, alarmın çalmasıyla paniğe kapıldı. Soygunculardan birisi ithal edilen ve piyasa değeri 3 bin TL olduğu öğrenilen sigara reyonunu kucaklarken, diğeri 10 bin TL değerindeki yazar kasayı alıp kaçtı.

Alarm çalmasına rağmen soygunculardan birisi markete tekrar gelip, yerdeki fakir öğrencilerin eğitimi için para toplanan ve içinde 150 TL bulunan sadaka kutusunu alıp olay yerinden uzaklaştı. Soygun saniye saniye güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Market sahibi Ahmet E.'nın müracaatını değerlendiren güvenlik güçleri, kar maskeli soyguncuların marketin bulunduğu sokak üzerinde park halindeki 16 LC 523 plakalı otomobili çalarak soygunu gerçekleştirdikleri, ardından otomobili terk ederek kaçtıklarını belirledi. Zanlıların yakalanması için başlatılan soruşturma sürüyor.

KADIN ELBİSELİ SOYGUNCU BİZİ ŞAŞIRTTI

Soygunun şokunu üzerinden atamayan market işletmecisi Ahmet E., bölgede son zamanlarda hırsızlık olaylarının artmasından yakındı.

Güvenlik kamerası görüntülerini büyük bir şaşkınlıkla izleyen Ahmet E., "Güvenlik kamerasını izlediğimizde şaşkınlığımızı üzerimizden atamadık. Çünkü zorlayarak içeriye giren kar maskeli ve birisi etekli 2 soyguncu, alarmın çalmasına rağmen sigara reyonu ve yazar kasayı alıp kaçıyor. Çalan alarma rağmen soygunculardan birisi tekrar markete dönüp, yere düşen sadaka kutusunu çalıyor. Soygunculardan birisi kendisine kadın süsü vermek amacıyla etek giymiş. Sonradan anlaşıldı ki soyguncular önce park halindeki Sezai U.'a ait 16 LC 523 plakalı otomobili çalmışlar, daha sonra marketin kapısını açarak soygunu gerçekleştirmişler. Sigara reyonu ithal edilmişti ve değeri 3 bin liraydı. İçerisinde de 2 bin TL'lik sigara vardı. Yazar kasa ise çok özellikliydi. İnternete bile giriş yapabiliyorduk, tüm stok bilgilerimizi onda topluyorduk. Onu da çalmışlar. Maddi zararımız 15 bin TL'nin üzerinde." diye konuştu.


(CİHAN)


Türkiye