TBMM Başkanı Şahin: Muhalefet parti anketlerinde de biz önde çıkıyoruz

17 Nisan 2011 - 18:34

KARABÜK - TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, kamuoyu anketlerinde AK Parti'nin açık ara önde olduğunu belirterek, "9 yıl iktidarda olan bir partinin gücünü koruyor olması, AK Parti’nin iyi şeyler yaptığının işaretidir. Geçmişte de partiler iktidara geldi. Ama beğenmediklerini barajın altında bıraktılar. Çok şükür AK Parti iktidarları iyi şeyler olacak ki halkın desteği devam ediyor." dedi.
Şu ana kadar yerine getirilen hizmetlerin üzerine yeni hizmetler koymak için üzerlerine düşen her türlü görevi yapacaklarını ifade eden Şahin, "Bu benim son adaylığım, ondan sonra aktif siyasete noktayı koymalıyım." diye konuştu.

Öğretmenevi'nde, Karabük köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelen TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, yapılan anketlerde, hatta muhalefet partilerinin yaptığı anketlerde bile açık ara önde olduklarını ifade etti.
Şahin, “12 Haziran’dan sonra 4 yıl Türkiye’yi yönetecek iktidar seçilecek. Dobra dobra konuşmak zorundayız. Kamuoyu anketlerinde AK Parti açık ara önde. 9 yıl iktidarda olan bir partinin gücünü koruyor olması, AK Parti’nin iyi şeyler yaptığının işaretidir. Geçmişte de partiler iktidara geldi. Ama beğenmediklerini barajın altında bıraktılar. Çok şükür AK Parti iktidarları iyi şeyler olacak ki halkın desteği devam ediyor. Zaman zaman bana muhalefet partisi, iktidarlarının milletvekilleri geliyor, onlar bile söylüyor bizim yaptığımız anketlerde de AK parti önde gözüküyorlar diyorlar.
Özellikle Türkiye, bölgesinde ve dünyada sözü dinlenir hale geldi. Başbakan Erdoğan, başka bir ülkeye gittiğinde oradaki yöneticilerden daha çok coşkulu karşılanıyor. Başbakan geçen AKPM‘ye katıldı. Sorular soruldu. Başbakan lafı eğip bükmez, içinden geldiği gibi konuşur. Kime ne cevap vereceğini iyi bilir. Türkiye’nin temsili gerektiğinde orada dik durmasını bilir. Biraz da Kasımpaşalı olmasından kaynaklanıyor. İslam dünyasında çok büyük destek gördü, çünkü mazlumun yanında diktatörün karşısında duran bir Başbakanımız var. Bizim halkımız da dik duranı sever. Türkiye artık dik duruyor. IMF’ye daha önce 23 milyar dolar borç vardı. Şimdi 5.5 milyar dolar borç kaldı. İstesek bir çırpıda öderiz onu hiç önemli değil.” diye konuştu.

Birçok görev yaptığını kaydeden Şahin, “Milletvekilliği yaptım, bakanlık yaptım, başbakan yardımcılığı yaptım. Türkiye’nin bir numaralı plakasını taşıyan aracı kullanan bir makamdayım. Bunu bana milletim verdi. Bu koltuğun şerefini ve onurunu her zaman taşırım. Cumhurbaşkanlığı vekilliği yaptım. Neden Karabük’ten milletvekili adayı oldum bu kadar grevden sonra. Ustalık dönemini Karabük’te yapmak için aday oldum. Şu ana kadar getirilen hizmetlerin üzerine yeni hizmetler koymak için üzerimize düşen her türlü görevi yapacağız. Bu benim son adaylığım, ondan sonra aktif siyasete noktayı koymalıyım. Biz bu makamları babadan miras kalmış makamlar olarak görmüyoruz. Bizim partimizde tüzük, 'bir kişi üst üste üç kez aday olabilir' diyor. AK Parti’nin tek başına tekrar iktidar olacağına inanıyorum. Birlikte birçok şeyi üreteceğimize inanıyorum. Yapılacak olan hizmetler, devam eden hizmetler var. Bunların üzerine yeni hizmetler koyacağız.” şeklinde konuştu.

"KUTLU DOĞUM HAFTASI’NIN AÇILIŞINDA BAŞBAKANIMIZ VE KILIÇDAROĞLU DA ÇOK GÜZEL KONUŞTULAR"
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, seçim çalışması yapan siyasi partilere de seslenerek, 'dini siyasete alet etmeyin' çağrısında bulundu.
Safranbolu ilçesine bağlı Bostanbükü Köyü'ne geçen TBMM Başkanı Şahin, Karşıyaka Mahallesi Camii'nde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine katıldı. Şahin, buradaki konuşmasında şunları ifade etti: “Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Hz. Muhammed’in (sav) dünyaya teşriflerini kutlama programı düzenleniyor. Caminin avlusunda Peygamberimizi (sav) andığımız şu saatte siyasi konuşma yapacak değilim. Birbirimizi tanıyoruz. Ben sizleri böyle bir programı düzenlediğiniz için tebrik ediyorum. Peygamberimiz (sav) insanları uyarıcı olarak gönderilmiştir. O (sav) hem dünyada hem ahirette insanlığın yegane kurtarıcısıdır. O'nun (sav) o ahlak anlayışına bugün o kadar çok ihtiyacımız var ki insan sevgisi nasıl olur en güzel örnekleri O'ndan (sav) görüyoruz. Medine’den bir cenaze geçiyor Hz. Resul (sav) ayağa kalkıyor. Ashabdan biri ‘O Yahudi’ diyor. Hz. Resul (sav), ‘Ne fark eder insan değil mi?’ diyor. Dinimizi çocuklarımıza en iyi şekilde öğretmeliyiz. Geçenlerde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği Kutlu Doğum Haftası’nın açılışı yapıldı. Başbakanımız ve Kemal Kılıçdaroğlu birlikte açılışını yaptı. Açılışta ikisi de çok güzel konuşmalar yaptı. Onu siyaset malzemesi yapmamalıyız. İslam, hepimizin dinidir. Hangi siyasi görüşe sahip olursak olalım dini siyasete alet etmemeliyiz.”

(CİHAN)


Güncel