TFF ile Turkcell Süper11 fantezi futbol oyununu kurdu

19 Aralık 2013 - 16:20

İSTANBUL - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Turkcell, işbirliği ile Türkiye’nin en kapsamlı on-line futbol oyununu futbolseverlere sunuyor. Katılımcılar, Spor Toto Süper Lig’den istedikleri futbolcuyu seçerek kurdukları takımlarla yarışacak.

Süper11’e katılmak isteyen futbolseverler, http://super11.tff.org adresine girerek amatör ya da SUPER11 yazıp 4545’e göndererek profesyonel üye olup her hafta birbirinden değerli hediyeler kazanacak. Türkiye’nin iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Türkiye Futbol Federasyonu ile birlikte Süper11 on-line oyununu futbolseverlere kazandırıyor. Turkcell’in altyapı ve teknoloji desteğiyle gerçekleştirilen projede, katılımcılar her hafta kurdukları takımlarla kıyasıya mücadele ederken, futbol bilgilerini de konuşturacak.

SÜPER 11 NASIL OYNANACAK?

İki ayrı üyeliğin bulunduğu Süper11’de, tüm futbolseverler amatör üyelikten ücretsiz faydalanabilecek takım kurup lige katılabilecek. Sadece Turkcell abonelerinin sahip olabileceği profesyonel üyelikte ise futbolseverler, haftalık 2TL karşılığında oyunun ayrıcalıklı özelliklerinden yararlanırken cep telefonları üzerinden de Süper 11’i oynayabilecek.

Bu arada profesyonel üyeler, amatör üyelerden farklı olarak birçok farklılığa sahip olacak. Amatör üyelerin kullanacağı üç sistem (4-4-2, 3-5-2, 5-4-1) dışında profesyonel üyeler, on farklı sistem ile oynama şansı elde edecek. Ayrıca amatör üyeler oyuna başlarken bütçeleri 60.000 TL bütçesi olurken, profesyonel üyeler 75.000 TL ile oyuna başlayacak.

Profesyonel oyuncular ayrıca her mevki için (kaleci hariç) birer yedek oyuncu bulundurabilecek. Yardımcı antrenör özelliğiyle de maçlar öncesinde takımını güncelleme şansı bulamayan profesyonel üyelerin adına haftanın sakat ve cezalı oyuncuları dikkate alınarak takımları kurulacak.

Süper11’de oluşturulan kadrolar, kaleci sabit olmak kaydıyla formasyon seçeneklerinden biri kullanılarak yapılacak. Süper 11’de profesyonel kullanıcılar haftalık olarak takımlarından topladığı puanlarla, lig kurabilecek veya kurdukları liglere arkadaşlarını davet edebilecek.

FUTBOLSEVERLER KAZANACAK

Süper11’de her hafta genel klasmanda ilk üçe giren katılımcılar imzalı milli takım forması kazanırken, 250 MB internet de ilk 100’de yer alan Turkcell’li futbolseverlerin olacak.

Sezon sonunda ise en başarılı kadroyu kuranlar arasında yapılacak çekilişle Mercedes A180 ve 10 Turkcell T40 sahiplerini bulacak. Ayrıca sezon sonu genel klasmanda ilk üçte yer alan kullanıcılar, Milli Takım futbolcularıyla tanışma fırsatı yakalayacak. Süper11’e katılmak isteyen futbolseverler http://super11.tff.org adresinden kayıt işlemini gerçekleştirebilecek.

(CİHAN)


Spor