TOKİ: Arena Stadyumu’nu sorunsuz teslim ettik

11 Aralık 2013 - 15:31

ANKARA - Türk Telekom Arena Stadı’nda oynanan Galatasaray-Juventus karşılaşması sırasında başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle stadyumda yaşanan aksamalar hakkında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) bir açıklama yaptı.

Stadyumun tüm kontrollerinin yapılarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredildiğini belirten TOKİ yetkilileri, çim saha alttan ısıtma sisteminin uluslararası standartlarda yapılarak gerekli testler gerçekleştirildikten sonra teslim edildiğini söyledi.

UEFA Şampiyonlar Ligi grup maçlarında kendi sahasında Juventus’u ağırlayan Galatasaray, yoluna devam etmek için çıktığı maçta kar engeline takıldı. Maçın 31. dakikasında şiddetini arttıran kar yağışı nedeniyle maçın hakemi oyunu durdurdu. Sahanın kar altında kalması ve müsabakanın ertelenmesi üzerine, 'TOKİ alttan ısıtma yok açıklaması yaptı' şeklindeki haberler üzerine TOKİ yetkilileri bir açıklama yaptı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca (TOKİ), yapılan açıklamada "statta alttan ısıtma olmadığı" şeklinde bir açıklama yapılmadığını belirten yetkililer, "İş kapsamında çim saha alttan ısıtma sistemi uluslararası standartlarda yapılarak gerekli testler gerçekleştirilerek teslimi sağlanmıştır." bilgisine yer verdi.

Eksik ve kusurlu işler ise geçici kabul komisyonu tarafından 08 Nisan 2011 tarihli tutanak ile tamamlandığını ifade eden yetkililer, TOKİ tarafından Galatasaray Spor Kulübü Derneği ve yüklenici firma tarafından eksiklerin giderildiği tutanağa bağlandığı bilgisi paylaşıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İşin geçici kabul tutanakları 15 Nisan 2011, kesin kabul tutanakları ise 17 Nisan 2013 tarihinde İdaremizce onaylanmıştır. Anlaşılacağı üzere İdaremiz, Türk Telekom Arena Stadı’nı eksiksiz bir şekilde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne teslim etmiştir. Stadın kullanımından kaynaklanabilecek aksaklıklardan, İdaremizin sorumluluğu bulunmamaktadır."

(CİHAN)


Spor