Tolunay Kafkas: Ligi nereden bıraktıysak oradan başlayacağız

28 Ocak 2014 - 18:19

KARABÜK - Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Elazığ maçının kendileri açısından seviyelerini belirleyeceği maç olacağını söyledi.

Pazar günü Elazığspor’u konuk edecek Kardemir Karabükspor hazırlıklarını sürdürüyor. Takım, Hasan Doğan Tesisleri halı sahasında 'Life Kinetik' çalışmasında algılama, çabuk ve doğru karar verme, dikkat yeteneklerini geliştirme idmanının ardından sahada kondisyon ve topla mücadele çalışması yaptı. Çalışma sonrası değerlendirmelerde bulunan Tolunay Kafkas, "Ligi nereden bıraktıysak oradan başlayacağız. Kasımpaşa maçında aldığımız bir puan altın değerinde. Ligin ikinci yarısının ikinci maçı olmasına rağmen Elazığ maçında taraftarımız bizi yalnız bırakmasın. Stat dolu olsun istiyorum. Coşkulu bir şekilde takımlarını desteklemelerini istiyorum. Çünkü bu maç, bizim nereye oynayacağımızı, seviyemizi belirleyecek bir maç olacak. Onun için ben, oyuncularım ve camiamız ayrı bir önem veriyoruz. Eğer bu maçı kazanabilirsek daha farklı bir yerlere oynayacağımızı düşünüyorum. Daha iyi olacağını düşünüyorum. Pazar günü bizim için çok kritik ve çok önemli bir maça çıkacağız. Çok kesin bir şeyler söylemek istemiyorum, ama gidişatımız iyi. Tek üzüntümüz kart cezalısı Mabila'nın bu maçta oynayamayacak olması. Bu maçta Murat Akça'ya görev vermeyi düşünüyorum. Güvendiğim bir oyuncu." şeklinde konuştu.

"FENERBAHÇE’Yİ YAKALAMAK ÇOK ZOR"

Ligin her şeye rağmen çok zor geçeceğini belirten Kafkas, "Fenerbahçe arayı oldukça açtı. İyi de oynuyor. Kazanma arzusu olan bir takım. Onu yakalamanın zor olacağını düşünüyorum. Ondan aşağısı ve gerisi için lig gerçekten çok zor olacak. Fenerbahçe’yi bir tarafa diğer takımları bir tarafa ayırmak gerekiyor. Bizim ne yapacağımız önemli. Takımın genel durumu oldukça iyi. Fakat bunu sezon sonuna taşımak lazım. Ligi nerede bitireceğimiz önemli. Nasıl oyun oynadığımız önemli. Yolumuz iyi. Bu yoldan sapmadan her maçı kendi içinde değerlendirerek Karabükspor'u en iyi yere getirmek istiyoruz. Fakat bundan daha önemlisi tesisleşmedir. Kafamda bununla ilgili başkanla paylaştığım düşüncelerim var. Karabükspor Akademisi'ni kurmak benim için öncelikli hedef. En büyük idealim Karabükspor'a kalıcı bir şey bırakabilmek." diye konuştu.

"BİR TRANSFER DAHA YAPABİLİRİZ"

Bir oyuncu daha almayı düşündüklerini açıklayan Kafkas, "Ara transfer çok zor. Bu yapacağımız transferin geleceğimizi olumsuz bir şekilde etkilemesini istemiyorum. Çünkü getirdiğiniz oyuncuyu göndermek oldukça zor bir durum. Bunu bazı oyuncularla yaşıyoruz, yaşadık ve hala yaşamaktayız. Onun için doğru transfer olursa belki bir tane oyuncu daha alabiliriz." dedi.

(CİHAN)


Spor