TPE, 40 patent ve marka uzman yardımcısı alacak

08 Haziran 2013 - 18:04

ANKARA - Türk Patent Enstitüsü (TPE), 40 patent ve marka uzman yardımcısı alacak.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan duyuruya göre TPE, patent ve marka uzmanı olarak yetiştirilmek üzere, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunlarından 5, hukuk fakültesi mezunlarından 20, endüstri mühendisliği, tekstil mühendisliği, makine mühendisliği bölümü mezunlarından 4, endüstri tasarımı bölümü, endüstri ürünleri tasarımı bölümü, endüstriyel tasarım bölümü mezunlarından 1, kimya, biyokimya bölümleri mezunlarından 2, eczacılık fakültesi mezunlarından 2, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümü mezunlarından 2 ve makine mühendisliği, mekatronik mühendisliği bölümü mezunlarından da 4 kişi olmak üzere 40 patent ve marka uzman yardımcısı kadrosuna sözlü sınavla personel alacak.

Başvurular, 15 gün içinde TPE'nin internet sitesindeki form doldurularak yapılacak. Giriş sınavına başvuru şartları arasında sözlü sınavın başladığı gün itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, A grubu kadrolar için 9-10 Temmuz 2011 veya 7-8 Temmuz 2012 tarihlerindeki Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS) ilgili puan türünden en az 80 almış olmak yer alıyor.

Bu arada, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun, bağımsız denetçilik sınavına ilişkin duyurusu da Resmi Gazete'de yayımlandı. Sınav için başvurular 12 Haziran'da başlayıp 21 Haziran'da sona erecek

(CİHAN)


Ekonomi