Trabzonlu işadamlarından eğitime teknolojik destek

08 Eylül 2013 - 16:34

KARS - Trabzon Sanayici ve Girişimci İşadamları Derneği (TSGİAD), yönetim kurulu üyesi iş adamları, Kars'a gerçekleştirmiş oldukları ziyaret programı çerçevesinde Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'na teknolojik destek sağladı.

Karadeniz ve Doğu Anadolu arasında gönül köprüsü kurmak için yola çıkan ve ilk olarak Karslı iş adamlarıyla bir araya gelen Trabzonlu iş adamları son olarak ise yanlarında getirdikleri bilgisayar ve benzeri teknoloji ürünlerini Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış ile birlikte eğitim öğretim sezonunun açılmasına sayılı günler kala Kars'ın kenar mahalle okulu Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'na hediye etti.

TSGİAD, üyeleri adına Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Genç, burada yaptığı açıklamada, ziyaret programları çerçevesinde eğitime de katkı sunmayı hedeflediklerini ve bu manada Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'na teknolojik yardım yaptıklarını söyledi. Genç, okul müdüründen kendilerinden ayrıca taleplerinin olup olmadığını da sorduklarını ifade ederek, "Bu okulumuzun gördüğümüz kadarıyla öğrencileri fakir aile çocuklarından oluşuyor. Bizler giysi ve ayakkabı yardımında da bulunmak isteriz. Yanı sıra okul müdürümüzün taleplerine cevap vermek isteriz." dedi.

Trabzonlu iş adamları sıcak ortamda geçen karşılamanın ardından yanlarında getirdikleri bilgisayar ve yazıcılardan oluşan teknolojik ürünleri okul müdürüne teslim edip Kars’tan ayrıldı.

(CİHAN)


Güncel