TSYD 51.Yıl Sporun Zirvesi Semineri başlıyor

09 Ocak 2014 - 12:37

ANTALYA - Geleneksel olarak düzenlenen TSYD 51. Yıl Sporun Zirvesi Semineri, yarın Antalya Belek’te Gloria Golf Resort Otel’de başlayacak.
300’ü aşkın Türk Sporunun seçkin isimleri ve gazetecilerin katılacağı seminer, TSYD Genel Başkanı Naci Arkan’ın konuşması’nın ardından, geçen yıl kaybettiğimiz TSYD Eski Genel Başkanlarından Doğan Koloğlu ve Necmi Tanyolaç’ı anma töreniyle başlayacak.
Seminerin ilk gününde, 09.30”daki sabah oturumunda, “Sporda Şiddet Son Bulacak mı?” konulu oturum düzenlenecek. Lütfi Özel”in yöneteceği bu oturumda, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik, TFF 1. Başkan Vekili Ufuk Özerten, Av. Gaye Gurur Günal ile Spor Yazarları Öcal Uluç, Güven Taner ve Serdar Ali Çeliker konuşacak.
İlk günün ikinci oturumunun konusu; “Yabancılar gözüyle Türk Futbolu. Serhan Asker’in yöneteceği oturumda Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Kasımpaşa Teknik Direktörü Şota Arvaladze ve Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos konuşmacı olacak.
Öğleden sonraki diğer oturumda MHK Başkanı Zekeriya Alp, UEFA Hakem Komitesi Üyesi Jaap Uilenberg ile FIFA Kokartlı hakemler yer alacak, oturumu Ömer Faruk Ünal yönetecek.
Ünver Ergün’ün yöneteceği günün son oturumunda “Sponsorların Türk Sporuna Katkıları”nı, Coca Cola Kurumsal İlişkiler Direktörü Gürtay Kıpçak, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vodafone Pazarlama Direktörü Fatih Uysal ve Spor A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı M.Serhat Karadağ anlatacak.
TSYD Semineri’nin ikinci günündeki seminer konuları ve konukları şöyle :
“Türk Futbolu Nereye Koşuyor” Oturumu Ümit Aktan yönetecek, Yılmaz Vural, Atilla Gökçe, Samet Aybaba, Mehmet Arslan, Tayfun Bayındır ve Halil Özer konuşacak.
Futbolumuzun Milli Patronundan Yol Haritası’nı Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim anlatacak, Faik Gürses yönetecek.
Haldun Domaç’ın yöneteceği günün seminerin son oturumunun konusu “Sporcu Göz Sağlığı” olacak. Dünya Göz Hastanesi Doktoru Nilüfer Köylüoğlu Ünal, Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Ayhan Akbin ve Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Güreşçi Nazmi Avluca bu oturumun konuşmacıları olacak.
51. Yıl Sporun Zirvesi Semineri 11 Ocak Cumartesi akşamı Ümit Aktan ve Melih Gümüşbıçak’ın moderatörlüğündeki TSYD Gecesi ile son bulacak.

(CİHAN)


Spor