Türk şirketten 188 ülkenin polisine e-eğitim

17 Nisan 2011 - 17:56

İSTANBUL - Türkiye Uluslararası Uyuşturucu ve Organize Suçlarla Mücadele Akademisi (TADOC) için geliştirilen Adli Mülakatta Beden Dili ve Yalan İşaretleri e-eğitimi Interpol tarafından beğenildi. Türk firması Enocta'nın dokümanları 188 ülkede görev yapan polislerin eğitiminde kullanılmak üzere İngilizce ile İspanyolcaya çevrildi.
İnternetten verilen eğitimler dahilinde adli bir olaya karışan dört kişinin sorgulama görüntüleri video çekimiyle sunuluyor. Bu videoların belirli noktalarında öğrenciye sorular yöneltiliyor. Sorular yardımıyla menüye gelen öğrenci, ihtiyaç duyduğu bilgi ve belgeleri elde ediyor.
Enocta Genel Müdürü Ahmet Hançer konu ile ilgili yaptığı açıklamada TADOC için hazırlanan bir eğitim videosunun 188 ayrı ülkede polis eğitiminde kullanılacak olmasının Türkiye’de var olan birikimi ortaya koyduğunu ifade etti.
Hançer, şöyle devam etti:
“Enocta yüzde 100 yerli sermayeli olup 200’ü aşkın kurum, şirket ve üniversiteye e-öğrenme ürün ile hizmetleri sunuyor. 750 bin üzerinde kullanıcı tarafından belli aralıklarla izlenen şirket, kurumlara özel bin adetten fazla, kataloğunda ise 200’den fazla içeriği bulunduruyor. Gelinen aşamada Türkiye’nin yanı sıra çevre ülkeler ve Doğu Avrupa’nın en büyük ve en tecrübeli e-öğrenme kuruluşu konumunda.
E-öğrenme; modern, renkli, zamana ve mekana bağlı kalmadan yapılan, sonuçları ölçülebilen, etkin, sınıf eğitimleri ile birlikte son derece verimli bir eğitim yöntemidir. E-öğrenme’nin gelişmesi ve dünyaya örnek teşkil edecek faaliyetlerin Türkiye’den çıkması için profesyonel ortaklarımızla birlikte elimizden geleni ardımıza koymayacağız. “

(CİHAN)


Ekonomi