'Türkiye gençliği el ele Projesi' Kırıkkale’de son buldu

04 Ekim 2013 - 16:48

KIRIKKALE - Gençlik ve Spor Bakanlığı 2013 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında düzenlenen "Türkiye Gençliği El Ele" projesinin son durağı Kırıkkale oldu.

Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof.Dr.Ekrem Yıldız, 'Türkiye Gençliği El Ele' projesi kapsamında Kırıkkale'ye gelen gençlerle bir araya buluştu. Program, Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi Başkanı Rüstem Orhan'ın proje hakkında bilgi vermesiyle başladı.

Prof. Dr. Yıldız, Üniversitelerin özgürlüğün yaşandığı, herkesin fikrini hür bir şekilde ifade ettiği ortamlar olduğunu söyledi. Proje kapsamında gençlerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Rektör Yıldız, "Birlik ve beraberlik içerisinde olmak ancak iletişimle mümkündür. Yaşadığımız yerlerin, bakış açımızın farklılığı diyalogla aşılır ve huzurlu bir toplumun kapısı aralanır. Üniversiteler özgürlüğün yaşandığı, herkesin fikrini hür bir şekilde ifade ettiği ortamlardır. İnsanlara bir arada yaşama konusunda önderlik etmesi gerekmektedir. Barış içerisinde dinleyen, anlayan, saygı ve sevgiye dayalı ortamların oluşması gerekmektedir. Önyargısız ve hesapsız bir şekilde insanlarla el ele olabilirsek geleceğimiz ve genç nesiller için somut adımlar atılmış olacak. Aynı renk ve aynı görüşte olmamıza gerek yok. Birlik ve beraberlik sevgi ve saygıyla yol alacaktır. Siz sevgili öğrenciler el ele vererek bu yolda biz de varız dediniz. Bu projenin sizler için güzel ve verimli geçmiş olmasını umut ediyorum. Ülkemizin geleceği ve en güzel sermayesi sizlersiniz. Farklı projelerde sizin gibi gençlerin tekrar bir araya gelmesini umut ediyorum. Fikir, proje, yürütme aşamasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Başkan Orhan ise "17 Eylül de başlayan projede öğrencilerin ilk durağı Sinop oldu. Öğrenciler daha sonra İzmir, Gaziantep, Iğdır ve Kırıkkale'de ziyaretlerde bulundular ve çeşitli yerlere geziler düzenlediler. 29 katılımcı el ele şehirleri gezerken Türkiye gençliğini ve şehirleri yakından tanıma imkanı buldu. Bu proje için özel olarak pul ve kartpostallar bastırıldı ve çok olumlu sonuçlar aldık." diye konuştu.

Program ,Yıldız tarafından öğrencilere katılım belgeleri ve hediyelerinin verilmesiyle son buldu.

(CİHAN)


Güncel