Türkiye Wushu Şampiyonası Antalya'da yapılıyor

26 Şubat 2012 - 19:25

ANTALYA - Türkiye Wushu Şampiyonası Antalya'da yapılıyor. Wushu'cuların hedefi mart ayındaki Avrupa şampiyonasında başarılı olmak.
24 - 28 Şubat tarihleri arasında Antalya Dilek Sabancı Spor Salonu'nda organize edilen Türkiye Wushu Şampiyonası'nda Sanda müsabakaları nefesleri kesiyor. Türkiye'nin dört bir yanından 900 sporcunun katıldığı şampiyonaya ilgi geçtiğimiz senelere göre oldukça fazla.

25 - 31 Mart tarihleri arasında Estonya'da yapılacak Avrupa Wushu Şampiyonası'na iyi bir milli takım kadrosu oluşturmak için kolları sıvayan Wushu Federasyonu, 900 sporcu arasından Avrupa Şampiyonası öncesinde yapılacak kampta çalışacak sporcu kadrosunu oluşturma fırsatı bulacak.

Wushu Federasyonu Başkanı Abdurrahman Akyüz, Antalya'da yapılan Türkiye şampiyonasına ilginin yüksek olmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Wushu yapan gençlerin sayısı katlanarak yükseliyor. Çin'in ata sporu Wushu Türkiye'nin en çok sevdiği bir spor dalı haline geldi. Bugün dört bine yakın sporcu adayından 900'ü il şampiyonalarında dereceye girerek Türkiye Şampiyonasında Antalya'da yarışıyor. Hedefimiz her zaman büyük bir camia olmak. Bu amaçla bugüne kadar gelinen noktadan memnunuz." şeklinde konuştu.

Wushu Federasyonu Başkanı Abdurrahman Akyüz, teknik ekip ve sporcularını överken, Türkiye Wushu Milli Takımı Teknik Direktörü Zhang Ligong ise Türkiye'nin zeki ve ahlaklı sporculara sahip olduğuna vurgulayarak, "Burada çalışmaktan oldukça mutluyum. Hedefimiz Mart ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda en iyi dereceyi yapmak." ifadelerini kullandı.

(CİHAN)


Spor