Turnuvada futbol yerine yumruklar ve silahlar konuştu

04 Eylül 2011 - 18:17

ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli İlçesine bağlı Terzi köyünde Ramazan Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen futbol turnuvasında arbede çıktı. Olaya müdahale etmek isteyen Jandarma ekipleri tarafları ayırmak için havaya ateş açmak zorunda kaldı. Kavga sonunda 15 kişi gözaltına alındı.
Ereğli’ ye bağlı Terzi köyünde Ramazan bayramı etkinlikleri çerçevesinde futbol turnuvası düzenlendi. Düzenlenen turnuvasının son maçlarında Terzi köyü ile Tepeören köyü takımları karşı karşıya geldi. Karşılaşma, iki takımın karşılıklı attığı gollerle 1-1 berabere sona erdi. Alınan bu sonuçla turnuvadan elenen Tepeören köyü takım oyuncuları, Terzi köyü takım oyuncuları ile tartışma yaşamaya başladı. Yaşanan tartışma kısa süre sonra yumruklu kavgaya döndü. Futbolcular arasında çıkan kavgaya, karşılaşmayı izleyen köylülerin de müdahil olması bir anda ortalığı karıştırdı. Amatör bir kameraman tarafından görüntülenen olayda jandarma havaya ateş açarak kavgayı ayırmaya çalıştı. Ancak kalabalık, silah sesine rağmen kavgayı sürdürdü. Olaylar, jandarmanın müdahalesi sonucu güçlükle önlendi.
Olayda, bazı futbolcuların darp edilmekten kaynaklanan hafif yaralar aldığı bildirildi. Olayların ardından kavgaya karışan yaklaşık 15 oyuncu gözaltına alındı. Kandilli Jandarma Karakolu’na götürülen oyuncular, ifadeleri esnasında birbirinden şikayetçi olmayınca serbest bırakıldı. Turnuvaya Ereğli İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı bir manga jandarmanın, Terzi köyüne takviye olarak gönderilmesinin ardından devam edildi.

(CİHAN)


Spor