TUSKON Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü’ne GİŞHAD çıkarması

23 Haziran 2013 - 14:21

GİRESUN - Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun (TUSKON) Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) desteğinde organize ettiği Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013 programına GİŞHAD’lı iş adamları da heyet halinde katıldı.

TUSKON tarafından, 19-20 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen programa bu sene ilk defa Afrika'da Cape Verde, Seyşeller, Gine Bissau, Botswana ve Cibuti'den, Latin Amerika'da Venezuella ve Panama'dan katılım sağlandı.

GİŞHAD Başkanı Şenol Kılıç, yaptığı açıklamada, bu yıl sektörel olarak 18’incisi düzenlenen Dünya Ticaret Köprüsü programında inşaat malzemeleri, iş makinaları ve mobilya sektörlerinden 130 ülkeden bin 428 yatırımcı ile bin 500 Türk iş adamının buluştuğunu ve 20 bin ikili iş görüşmesi yapıldığını söyledi.

İstanbul Fuar alanında, 19-20 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Dünya Ticaret Köprüsü programına, inşaat ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren Giresunlu firmaların da katıldığını söyleyen Kılıç, “Dünyanın bir çok ülkesinde ekonomik krizler yaşanıyor, iş dünyası olarak krizlerden minimun düzeyde etkilenmemiz için kendimize alternatif pazarlar bulmamız gerekiyor. TUSKON tarafından düzenlenen Dünya Ticaret Köprüsü programı, yeni pazarlara açılmak ve yeni müşteriler bulmak için iyi bir fırsattı, umarım iş adamlarımız bu fırsatı iyi değerlendirmişlerdir.” dedi.

GİŞHAD üyesi HAS-SA Yapı'nın sahibi Mustafa Tavman da organizasyona bu sene ilk defa katıldıklarını ve çok verimli sonuçlar elde ettiklerini söyledi. Gana ve Moritanyalı iş adamları ile görüşmeler yaptığını söyleyen Tavman, GİŞHAD’ın bu ülkelere yapacağı iş gezilerine katılarak bu firmalar ile ülkelerinde tekrar görüşeceğini belirtti.

(CİHAN)


Ekonomi