TÜTEVSİAD üyelerine bankacılık semineri verildi

23 Kasım 2013 - 14:06

ANKARA - Ziraat Bankası Pursaklar Şubesi Yöneticisi Uğur Ömer Diri, Teknik Elemanlar Vakfı Sanayici İşadamları Derneği (TÜTEVSİAD) tarafından düzenlenen seminerde dernek üyelerine küçük işletmeler için verilen AB destekli kredilerle ilgili bilgi verdi.

İvedik’teki konferans salonunda işadamlarıyla bir araya gelen Şube Yöneticisi Diri, AB'nin rekabetçilik ve yenilikçilik çerçeve programı altında sağlanan desteği kapsamında, Ziraat Bankası'nın KOBİ'lere yeni finansman imkanları sunduğunu belirtti. KOBİ'lerin ek maddi teminat vermeden düşük faiz oranları ile maddi duran varlık finansmanı ve işletme sermayesi ihtiyacını karşılama imkanı bulduğunu söyleyen Diri, "Söz konusu destek kapsamında, özellikle kadın girişimcilere yönelik daha düşük faiz oranları ve esnek vade seçenekleri ile ilk kez işini kuran veya işini büyütmek isteyen girişimcilere 50 bin TL’ye kadar nakdi kredi imkanı sunuluyor. Üstelik şahıs firmalarında ek herhangi bir teminat alınmamaktadır." dedi.

Yoğun katılımın olduğu seminerin sonunda TÜTEVSİAD üyeleri, teminat, bankacılık masraflar ve yüksek sigorta primleri yüzünden yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi. Seminer sonunda TÜTEVSİAD Genel Sekreteri Vural Gökkoyun, Ziraat Bankası Pursaklar Şubesi Yöneticisi Uğur Ömer Diri'ye teşekkür plaketi verdi.

(CİHAN)


Ekonomi