Ulupınar'dan, Devrek Gökçebeyliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'ne ziyaret

24 Eylül 2011 - 16:55

ZONGULDAK - AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar Ereğli ilçesinde Devrek Gökçebeyliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti.
Özcan Ulupınar, çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi. Ziyarette Gülüç Belde Belediye Başkanı Aydın Güngör, Gökçeler Belde belediye Başkanı Bekir Çolak ve AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Adem Öztürk’de hazır bulundu. Bölge halkını Ankara’da en iyi şekilde temsil edeceklerini ifade eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, hükümetin ustalık döneminde hizmet etmek zorunda olduklarını dile getirdi.
Yollar ve tüneller ile ilgili çalışmaların devam ettiğini söyleyen Ulupınar, Zonguldak’ta gezmedik yer bırakmayacaklarını, hiçbir zaman bilmişlik yapmayacaklarını ve insanlara tepeden bakmayacaklarını kaydetti.
Ulupınar, "Memleketin topyekün kalkınması için elimizden gelenin daha fazlasını sergileyeceğiz. Sizlere layık olacağız. Hiçbir zaman elimiz kırılsaydı da bunları seçmeseydik dedirtmeyeceğiz. Memleketin sorunlarını biliyoruz. Çözümlerini de biliyoruz. İnşallah bu dönem AK Parti Hükümeti’nin ustalık dönemi. Bu dönemde bizler ekibimizle beraber tüm vatandaşlarımıza hizmet etmek zorundayız. Bu dönemde Ereğli Devrek Yolu'nu yapıyoruz, Devrek ve Ereğli biraz daha birbirine yaklaşacak. Devrek Gökçebey İstanbul’a, Ereğli Ankara’ya buradan gidecek bunun için çalışıyoruz.Ereğli ve Zonguldak’ın sorunlarını birlikte paylaşacağız. Emeklilerimizle ilgili bir söz verdik. Sayın Başbakanımız İntibak Yasası dedi. 1 Ekim’den sonra bu yasa meclis’e gelecek. Yine madende çalışan kardeşlerimizin, özellikle 2006-2009 girişli kardeşlerimizin sorunları vardı bunları çözeceğiz.Filyos projesi çok büyük bir proje. Filyos, Uzunkum; Mithatpaşa bağlantı yolları, Ereğli’den Düzce’ye, Zonguldak Yeniçağa bağlantısı, Ereğli Devrek Yolu hükümetin bu bölgede yapacağı çalışmalar.Ereğli; Zonguldak, Devrek, Çaycuma Hastaneleri konularını bu dönemde takip edeceğiz. 1 Ekim’den sonra hepinizi Ankara’ya bekliyoruz. 12 Haziran’dan sonra arkadaşlarımızla birlikte tüm Zonguldak’ı dolaşıyoruz. Ramazanda evimizde iftar yapmadık, vatandaşlarımızla bir arada olduk. Bundan sonra beldeleri gezmeye başlıyoruz." diye konuştu.

"HUZURU İSTİKRARA BORÇLUYUZ"
Hedeflerinin 2023 yılında Türkiye’yi dünyada 10. büyük ekonomi yapmak olduğunu belirten Ulupınar şöyle devam etti: "İçeride ve dışarıda çok sorunlarımız var ama büyük devlet olmanın özelliği bu. Bunların üstesinden geleceğiz. Bin yıldır bu topraklarda bu sıkıntıları yaşıyoruz. Kandan nefretten beslenenler Ramazan ayında bile kan döktü. Bugünlerde de şehitlerimiz oluyor. Terör dışarıdan besleniyor. Dostumuz kadar düşmanımız da var. Bugün hür ve huzurluysak bunu istikrara borçluyuz. Bu dönemde inşallah terörün de üstesinden geleceğiz. İnşallah bunu da bertaraf ettiğimizde daha hızlı büyüyeceğiz. Belediye başkanlarımız kıt imkanlarla rakiplerinin, siyasi partilerin hayal bile edemeyeceği büyük işler başarıyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum bu hizmetlerden dolayı.Hastanelerle ilgili bakanlıktan yetkililer geçen hafta geldi ve toplantı yaptık. Bu toplantı o yüzden bu haftaya ertelendi. Daha sonra da sık sık bir araya geleceğiz. Hiçbir zaman bilmişlik yapmayacağız. Tepeden bakmayacağız. Her zaman vatandaşın yanında olacağız. Bu kutsal göreve sizlerin sayesinde geldiğimizi hiçbir zaman unutmayacağız."
Ziyarette Ulupınar’a çiçek takdim eden Dernek Başkanı Satılmış Kutucu ise, Ulupınar’ın her zaman kendisine destek verdiğini belirterek, bu desteğin süreceğine inandığını söyledi. Ziyarete, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman Elvanpazarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun, Karaman Belediye Başkanı Mustafa Kalaycı, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Adem Öztürk, Ereğli Belediye Meclis Üyesi Hasan Pınarcık ve dernek üyeleri katıldı.

(CİHAN)


Güncel