Ünlü oyuncu Yenilmez’den AK Parti adayı Özdağ’a destek

10 Haziran 2011 - 17:09

MANİSA - Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Ahmet Yenilmez, Manisa'da ülkücülere seslenerek, "Kendini ülkücü hareketin mensubu hissedip hasbelkader o hareketin içinde olmuş her bir ülkücü, bu seçimde Manisa'da oturuyor ve oy kullanıyorsa bu oy AK Parti'ye olmalıdır." dedi. MHP'nin Manisa’daki aday listelerini de eleştiren Yenilmez, “Bir şeylerin ambleminin sahibi olmak, o davanın sahibi olmak anlamına gelmiyor. MHP'nin listeleri, beni ve şehitlerimizi rencide etmiştir.” şeklinde konuştu.
Ahmet Yenilmez, anayasa değişikliği referandumundan önce bağımsız ülkücülerin öncülerinden olan, AK Parti Manisa 5. sıra milletvekili adayı Selçuk Özdağ'a destek amacıyla Manisa'da bir basın toplantısı düzenledi. Parti il binasındaki toplantında konuşan Özdağ, "Genel seçime 24 saat kaldı. 2,5 aydır sürdürmüş olduğumuz seçim maratonu bitmek üzere. Türkiye, demokratikleşme konusunda büyük bir adım atacak. AK Parti zaten birinci fakat 24 saati yine de çok iyi değerlendirerek, birinciliğimizi 367 milletvekilliğiyle taçlandıracağız." dedi.
Kendisi için çok özel bir gün olduğunu belirten sanatçı Yenilmez ise, "Selçuk Özdağ ile gençlik dönemlerinde İzmir ve Manisa ile ilçelerinde yol arkadaşlığı yaptık. O dönemde iki yol arkadaşımızı, ağabeylerimizi de idam sehpasında kurban verdik." diye konuştu. Manisa'nın kendisi için çok önemli olduğunu dile getiren Yenilmez, şunları kaydetti: "Gençlik dönemlerimizde Halil Esendağ ve Selçuk Duracık'ın Buca Cezaevi'nde nasıl idam edildiğini dinleyerek, gecelerimizi uykusuz geçirdik. Bir hukuk cinayetidir. Manisa'da özellikle MHP'nin mecburiyetleri, mesuliyetleri vardır. Manisa listelerinde kabul etsin veya etmesin, mecbur olduğu bir duruş vardır. Bu ne parti genel başkanını ne de partinin diğer organlarını bağlayan bir duruştur. Bu geçmişin yüklediği, sembolleşmiş bir duruştur. Bu duruş, MHP'nin listelerine baktığımda beni rencide etmiştir, arkadaşlarımı, şehitlerimi rencide etmiştir. Bu uğurda istikbalini kaybeden, işkenceler altında inim inim inleyen bir camiayı rencide etmiştir. Ülkemizin demokratikleşmesi sürecinde özellikle anayasa değişikliği paketinin oylanması döneminde yaptığı hatanın üzerine tamamen, tabiri caizse kaymaklı hata olmuştur. Özellikle Manisa'daki gönüldaşlarıma şunu söylüyorum: Ben onlarla acı günlerini paylaştım, yokluk günlerini paylaştım, kimsenin olmadığı günlerde kapılarını çaldım. Şimdi onlardan bir şey istiram ediyorum. Kendini ülkücü hareketin mensubu hissedip hasbelkader o hareketin içinde olmuş her ülkücü, bu seçimde Manisa'da oturuyor ve oy kullanıyorsa bu oy AK Parti'ye olmalıdır. Diğer yerlerle ilgili bir şey diyemem ama iki idam şehidi vermiş bir siyasi geleneğin mensubu, tabanıyla bu kadar kopuk, adeta dalga geçer bir şekilde aday listesi belirleyemez."
AK Parti üyesi olmadığını fakat hizmetlerini görmezse evlatlarına, ülkesine ve şahsına nankörlük yapmış olacağını söyleyen Ahmet Yenilmez, "Ben Anadolu'yu her hafta geziyorum. Geçen hafta Elazığ'dan geldim. Allah gözüne dizine durdurur insanın, yapılanları görmezsek. Gerçekten ülkemizde, hayalini bile kuramadığımız değişiklikler var. Onun için AK Parti'ye, şahsım ve nereden gelip nereye gittiğinin şuurundaki ülkücü hareket adına, Selçuk Özdağ'ı camiamıza vermiş olduğu kıymetin ifadesi olarak listesine koyduğu için teşekkür ederim." dedi.

(CİHAN)


Politika