Unutkan yolcuların eşyaları açık artırmayla satıldı

28 Mart 2012 - 15:51

İSTANBUL - İETT otobüsleri, tramvay, metro gibi toplu taşıma araçlarında unutulan eşyalar, açık artırma yöntemiyle satıldı. Bin 454 parça eşya 9 bin liraya alıcı buldu. Unutulanlar arasında, cep telefonundan bilgisayara, uydu cihazında balık oltasına, sefer tasından kapı ziline kadar çeşitli eşyalar bulunuyor.

İETT Genel Müdürlüğü, otobüs, tramvay, metro, tünel araçları ve duraklarda unutulan eşyalar için müzayede düzenledi. 1 yılı aşkın süredir sahiplerine ulaşılamayan eşyalar, İETT’nin Karaköy’deki gar binasında satışa çıkarıldı. Çok sayıda alıcı bu eşyaları alabilmek için bir biriyle yarıştı. Bin 454 parça eşya, 9 bin lirayla en yüksek teklifi veren Mustafa Hüsnü Hüseyinoğulları’na satıldı.
Açık artırmada satışa çıkarılan eşyalar arasında cep telefonları, elektronik eşyalar, saat, müzik çalar, fotoğraf makinesi, dizüstü bilgisayarı, ney, tef, uydu cihazı, balık oltası, araba sileceği, güneş gözlüğü, sefer tası, tansiyon ölçme aleti, salata tabağı, manyetik dizlik, tabanlık, ekmek kızartma makinesi, saksı, baston, dağcı küreği, kapı zili, matkap ve musluk gibi çeşit çeşit eşya bulunuyor.

KAYBEDİLEN EŞYALARA İNTERNETTEN ULAŞILABİLİYOR

Otobüslerde unutulan ve duyarlı vatandaşlarca fark edilerek şoförlere veya hat amirliklerine teslim edilen eşyalar, İETT’nin Karaköy’de bulunan kayıp eşya bürosunda muhafaza ediliyor. Bozulma ihtimali olan eşyalar imha ediliyor. Diğerleri, sahibi bulunur düşüncesiyle yıl sonuna kadar bekletiliyor ve sahibi çıkmayan eşyalar açık artırma yöntemiyle satışa çıkarılıyor. Unutkan yolcular www.iett.gov.tr adresinden sorgulama yaparak kaybettikleri eşyalara ulaşabiliyor.

(CİHAN)


Güncel